BMW Bannerı
Otomobilkolik
DEDİKODU Mercedes

Yeni Maybach GLS, Bentayga ile mücadele edecek

2019’da gelecek olan Mercedes-Maybach SUV, Bentley Bentayga, Range Rover SVAutobiography Dynamic ve yakında tanışacağımız Rolls-Royce Cullinan’a rakip olacak.

Yeni model; Çin, Kuzey Amerika ve Rusya’nın yer aldığı üst düzey şirket yetkililerine hitap edecek ve Mercedes-Maybach S-Serisi ile orantılı performans ve konfor özelliklerine sahip.

Maybach GLS birçok özelleştirilebilir özelliklerle üretilebilecek.

Mevcut 5130 mm uzunluğundaki ikinci nesil GLS, 3080 mm’lik bir dingil mesafesine sahip. Bu, 5199 mm uzunluğundaki Range Rover SVAutobiography’den  40mm daha kısa ancak 5140mm uzunluğundaki Bentayga’dan 80mm daha uzun.

Yeni nesil Maybach modelleri, Mercedes-Benz’in mevcut Designo paketindeki  lüks donanımlı kabinlere sahip olacak. Özel bir dokunuşla, Maybach temalı dijital bilgi-eğlence grafikleri sunulacak.

Yeni GLS, yedi kişilik oturma imkânı sunsa da, Maybach versiyonu, dört kişilik özel oturma düzeniyle de tercih edilebilecek.

Maybach için muhtemel bir motor, standart olarak dört tekerlekten çekiş ve AIR Body Control süspansiyonlu, dokuz-vitesli bir otomatik şanzımanla eşleştirilmiş çift turbolu 4.0 litrelik benzinli V8 üniteyle donatılacak.

Ayrıca çift turbo 6.0 litrelik V12 bir motor seçeneği daha olabilir, ancak bu açıklama resmi olarak yapılmadı.

Yeni GLS için de geliştirilmekte olan benzinli-elektrikli ve dizel-elektrikli hibrit versiyonların çalışmaları da sürüyor.

 

Diğer Yazılar

İspanya Grand Prix’sini, Mercedes-AMG Petronas Takımı’nın pilotu Lewis Hamilton kazandı

Ahmet Armağan

Mercedes Vito, Türkiye’de 25 yılı geride bıraktı

Ahmet Armağan

Mercedes-Benz, çocukları MobileKids projesiyle buluşturuyor