Reklam Bannerı
Otomobilkolik
Mercedes

Yeni Mercedes G-Serisi geliyor… En zorlu off-road testlerinden geçti!

2018 yılına off-road efsanesi Mercedes-Benz G-Serisi modelini yenileyerek başlayan marka, bu yıl Detroit Otomobil Fuarı kapsamında ilk basın günü gerçekleştireceği Yeni Yıl Resepsiyonu’nda tarihinin en büyük yeniliğini gerçekleştiren bu aracın örtüsünü kaldırıyor. Zamana meydan okuyan ikonik tasarımına her zaman sadık kalan G-Serisi, yenilenen versiyonu ile birlikte en iyi perfomansını sunmaya hazırlanıyor. Yenilenen Mercedes-Benz G-Serisi, performansı, son teknoloji güvenlik ve konfor donanımları, üstün kullanımı ve yeniden yorumlanan ikonik tasarımı ile her türlü yol şartlarında kendisine hayran bırakıyor.

Yeni Mercedes G-Serisi tanıtımına günler kala en zorlu off-road testlerinden birinde yakalandı. Mercedes G-Serisi Avusturya’nın Graz tesislerinde üretiliyor ve bu bölgede Schöckl adı verilen özel bir alanda test ediliyor. Avrupa’nın en zorlu coğrafi koşullarına sahip bu alanda 60 ve 40 derecelik doğal eğimler bulunuyor. Mercedes, spesifik olarak en yeni G-Serisi’nin yaklaşma ve uzaklaşma açıları 31 ° ve 30 ° olarak veriyor. Ayrıca aracın maksimum 70 cm derinliğe sahip sudan da geçebileceği söyleniyor. 

Bilinen üç diferansiyel kilidinden biri seçildiğinde aktif hale getirilen tamamen yeni bir G-Modu da bulunuyor. Mercedes, maksimum off-road kapasitesini sağlamak için direksiyon sisteminin ve ayarlanabilir süspansiyon sisteminin özelliklerini değiştirdiğini belirtiyor. G-Serisi’nde yeni bir 9G-Tronic şanzımana da yer veriliyor. Bu daha fazla konfor ve daha az yakıt tüketimi anlamına da geliyor. 

 

 

 

Diğer Yazılar

Mercedes ve Williams Racing F1’de ortaklık kurdu

Ahmet Armağan

Yeni Mercedes CLA, 2019 yılında geliyor!

Ahmet Armağan

Mercedes otomobil Kasım 2020 kampanyaları

admin