Mercedes GLS | Otomobilkolik
Mercedes OTOMOBİL YENİLİK

Mercedes GLS, Sınıfında Çığır Açmak İçin Geliyor

2017-Mercedes-GLS-1

Markanın üst sınıftaki süper lüks modeli S-Sınıfı’nın SUV’deki yansıması olan Mercedes GLS resmen tanıtıldı.

Geçtiğimiz yıllarda GL-Sınıfı olarak anılan büyük SUV, bundan böyle GLS adını taşıyacak. GLS, etkileyici düzeydeki konforu, çevik dinamizmi, sınıfındaki en güvenli SUV olma özelliğiyle birlikte zahmetsizce tüm gereksinimleri karşılamak için geri döndü.

Yeni GLS aslında GL-Sınıfı’nın makyajlı bir hali gibi görünse de, bir dizi revizyon ve geliştirmelerden geçmiş bir model. Otomobil burun ve arka kısmında yapılan değişimler de mevcut. Arka tarafta yer verilen tam LED stoplar ile modernize edilmiş GLS’de krom ayrıntılar, tavan rayları, süs kenar şeritleriyle lüks vurgunu artırılmış. Fakat GLS’nin köklü değişimi derisinin altında yatıyor.

Yedi yolcu için sunulan lüks ortam, dokunmatik kontrol ünitesi, çevre aydınlatmaları, hava iyonizasyon sistemi, yeni üç kollu direksiyon simidi ve gösterge paneli ilk etap göze çarpan yenilikler arasında yer alıyor.

İlk etapta dört farklı motora sahip olacak GLS, giriş seviyesinde GLS450 ile 362 bg gücünde 3.0 lt’lik twin-turbo V6 bir ünite sunulacak. GLS550 ise 455 bg’lik güç üretecek. Ayrıca altı silindirli bir dizel seçenek olan GLS350d ise 255 bg gücünde olacak. Performansın amiral gemisi olan Mercedes-AMG GLS63, 577 bg’lik efsane güçle karşımıza çıkacak.

4Matic dört tekerlekten çekişli olarak üretilen Mercedes GLS modelleri dokuz kademeli yeni şanzımanla kombine ediliyor. Sadece GLS63 modelinde yedi kademeli çift kavramalı bir şanzıman yer alıyor.

Standart modellerde geliştirilmiş bir havalı süspansiyon (ADS) kullanılıyor. Sürüş modlarının seçildiği Dynamic Select; Comfort, Slipppery, Sport, Individual ve Off-Road olmak üzere altı farklı seçeneğe sahip. Altıncı seçenek ise Off-Road+.

Off-Road+ mühendislik paketi adı altında sunulan seçenek ise opsiyonel olarak alınabiliyor. Bu paket içinde Low-Range bir arazi vitesi seçeneği ve merkezi diferansiyel kilidi yer alıyor. Bu sayede en zorlu arazi koşullarında dahi yolunuza devam edebiliyorsunuz.

Diğer Yazılar

Volvo, Uber işbirliğiyle otonom projesini başlatıyor

Kia Sportage 1.6 CRDi DCT test sürüşü 2020

admin

MINI’nin en büyük SUV modeli MINI Countryman yenilendi

admin