Renault Yeni Talisman Estate Modelini Tanıttı | Otomobilkolik
OTOMOBİL Renault YENİLİK

Renault Yeni Talisman Estate Modelini Tanıttı

2016-renault-talisman (16)

Renault’nun D segmentindeki yeni modeli Talisman’nın geçtiğimiz günlerde sedan versiyonunun tanıtılmasının ardından şimdi de station wagon versiyonu olan Talisman Estate ortaya çıktı. İddialı stili ve dinamik tasarımı şık siluetiyle birleşen Talisman Estate, 4Control şasi ve aktif süspansiyon sistemiyle görüşmemiş seviyede bir sürüş vaat ediyor. Boyutlarına baktığımızda; (uzunluk: 4.86 m / genişlik: 1.87 m / yükseklik: 1.46 m / dingil mesafesi: 2.81 m) olarak karşımıza çıkıyor. Multi-Sense teknolojisiyle birlikte kişiselleştirmede yeni bir sayfa açan Talisman, station wagon’un cömert hacmiyle rakipsiz bir konfor sunuyor.

Yükleme alanına baktığımızda ise, tüm koltuklar açıkken 572 lt’lik bir alan bulunuyor. Ayrıca Talisman Estate, 1.116mm’lik de yük uzunluğu sunuyor. Tüm koltuklar yatırıldığında ise neredeyse 1700 lt’ye yükleme hacmine ulaşıyor. Ön baş: 902mm, arka baş: 886mm,ön dirsek bölümü: 1,512mm, arka diz bölümü mesafesi ise 262mm.

Motorlara baktığımızda karşımıza Renault‘nun ekonomik enerji sınıfı üniteleri çıkıyor. Benzinli versiyonlar arasında; Energy TCe150 yedi vitesli çift kavramalı EDC otomatik şanzıman ile kombine ediliyorken, aynı kombinasyon da bir de TCe 200 ünite yer alacak. Üç farklı dizel motorun da görev yaptığı Talisman’da, Energy dCi 110 ve 130, altı-ileri manuel şanzıman ya da altı vitesli çift kavramalı EDC otomatik şanzımanla, 160 bg gücündeki twin-turbo Energy 160 dCi versiyonu ise sadece altı vitesli çift kavramalı EDC şanzımana sahip olacak. Talisman ayrıca; R-Link2 multimedya tablet, BOSE ses sistemi gibi üst sınıf donanımlara da sahip.

Diğer Yazılar

%100 elektrikli yeni Citroen e-C4 ve yeni C4 tanıtılıyor

admin

NSX nihayet ortaya çıktı

Maserati’nin Levante Patentinin Görüntüleri Ortaya Çıktı