Renault D Segmentinin Yeni Modeli: Talisman | Otomobilkolik
OTOMOBİL Renault YENİLİK

Renault D Segmentinin Yeni Modeli: Talisman

1039528_CHR3408_leadRenault’nun geçmişte Laguna, ardından ise Lattitude ile var olduğu D segmentinin yeni oyuncusu Talisman olacak.

Talisman, güçlü ve markanın dik elmas logosunu kendine özgü krom ızgarası ile ön güven ilham veriyor. Renault‘nun yeni görsel imzası, aşağı doğru genişleyen tampon çizgisi ve  Talisman’ın C-şekilli gündüz farlarıyla bütünleşerek ortaya çıkıyor.Modele bağlı olarak Talisman, yüzde 100 LED farlara da sahip versiyonlara sahip olacak. Fransız markanın CMF platformu üzerinde üretilmiş olan Talisman, cömert boyutlarıyla dikkati çekiyor. 

4.85 m uzunluğa, 1.87 m genişliğe ve 1.46 m yüksekliğe sahip olan model, 608 lt gibi geniş bir bagaj hacmine sahip. Sınıfında oldukça rekabetçi değerler sunan Talisman; ön ve arka baş mesafesi, koltuk minderiyle gelen yükseklik önde 902mm ve arkada 855mm. Arka diz mesafesi ise 262mm ile segmentinde en iyiler arasında. Kabinde ise 25 lt’ye varan eşya koyma gözü bulunuyor. Torpido ise 8 lt. Talisman, LIFE, ZEN, BUSINESS, INTENS, INITIALE PARIS olmak üzere beş farklı donanım seçeneğiyle üretilecek. Konfor artırıcı yenilikleri arasında; 7 inç’lik dijital gösterge tablosu, 8.7-inç ekran, renkli head-up display teknolojisine sahip R-Link2, BOSE Surround Ses sistemi ve eller serbest park asistanı bunlardan bazıları…

İkisi benzinli üçü dizel olmak üzere beş farklı motor seçeneğine sahip olan Talisman’da; he Energy TCe 150 ve Energy TCe 200 motor seçenekleri ve tüm dizel versiyonlar EDC şanzımanla tercih edilebilecek. Dizel motor seçenekleri arasında ise; Energy dCi 110, Energy dCi 130 ve 160 bg olarak üretilecek.

 

 

Diğer Yazılar

Hyundai i20 Active Bantlardan İnmeye Başladı

Honda Mart ayı kredi kampanyası

admin

Mercedes AMG E 43 4MATIC: Yeni E-Serisi’nin Yüksek Performanslı Modeli