Mercedes

Mercedes X-Serisi: 258 beygirlik gücüyle V6 motorlu versiyon kendini gösterdi

Mercedes X-Serisi performansı, sadece off-road’da değil aynı zamanda yolda da heyecan verici olmaya devam ediyor. 

Şimdi de ürün gamına daha güçlü bir motor ekleniyor. 

3.0 litrelik altı silindirli common-rail doğrudan enjeksiyonlu dizel motor, 258 HP’lik gücüyle etkileyici. 550 Nm’ye kadar maksimum tork, 1400 – 3200 rpm arasındaki geniş bir motor devri aralığında ortaya çıkıyor. 

Standart olarak yer alan 7G-TRONIC PLUS otomatik şanzıman, vites değiştirme sırasındaki çekiş gücünde herhangi bir kesinti olmaksızın V6 motor ile son derece iyi bir uyum içinde çalışıyor. 

X 350 d 4MATIC, pikap segmentinde nadiren karşılaşılan bir sürüş modu seçeneği sunuyor. X-Serisi’nde bireysel sürüş keyfi için beş sürüş moduna yer veriliyor. Bunlar, motor özelliklerini, otomatik şanzımanın zamanlamasını ve ECO başlat / durdur işlevini değiştiriyor.

  • Comfort (C): Bu mod, motor çalışmaya başladığında otomatik olarak etkinleştiriyor. Konforu vurgulayan, uyumlu hızlanma özellikleriyle viteslerin daha alt devirlerde değişmesini sağlıyor. 
  • ECO (E): 7G-TRONIC PLUS, dişlileri özellikle düşük motor devirlerinde değiştiriyor. 
  • Sport (S): Motor, gaz girişine daha çabuk tepki veriyor. Otomatik şanzıman, vites değiştirmek için tüm motor devri aralığını kullanıyor ve daha yüksek motor devirlerinde değişime olanak tanıyor.
  • Manuel (M): Otomatik şanzıman, direksiyondaki vites değiştirme kulakçıkları kullanılarak manuel olarak çalıştırılabiliyor. Bu, Konfor ve ECO modlarına kıyasla kayda değer sürelerle daha kısa oranlar anlamında geliyor.
  • Offroad (O): Bu mod zorlu arazide sürüş için uygun. Hem motor hem şanzıman daha hassas ayarlanabiliyor. 

Müşteriler X-Serisi’nin farklı ekipman listeleri için yeni ve özel jantlar sipariş edebilecek. PURE ve PROGRESSIVE için yüksek parlaklıkta, siyah renkte 17 inç 6 kollu hafif alaşım jantların yanı sıra 18 inç 5 ikiz kol hafif alaşım jantlar alternatif seçimler arasında.

 

Diğer Yazılar

Yeni Mercedes SLC Modeli Tanıtıldı

1.6 dizel Mercedes E 200 d satışa sunuldu

admin

Mercedes-Benz Akademi, son 1 yılda toplam 12.912 saat ürün eğitimi verdi

Ahmet Armağan