Mercedes

Mercedes-Benz C-Serisi’ne 2018 makyajı

Mercedes-Benz’in D segmentindeki Premium temsilcisi C-Serisi, ufak dokunuşlar içeren teknolojik geliştirmelerin barındığı bir makyaj operasyonu geçirdi. 
 
Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan model yeni tamponlar ve yeni LED DRL farlarıyla dikkati çekiyor. Markadan yapılan açıklamaya göre her bir ön far ayrı ayrı kontrol edilebilen ve trafik durumuna göre parlaklığı ayarlanan 84 adet LED içerecek.
 
Otomobilin iç mekanı tasarım açısından büyük ölçüde aynı kalırken, S-Serisi’nden de bir çok faydalı özellik edinecek. Bunlardan en önemlisi 1920×720 piksel çözünürlüğe sahip 12.3 inç dijital gösterge paneli olacak. Ayrıca dokunmatik kontroller içeren yeni bir direksiyon simide makyajla birlikte gelen yeniliklerden biri. Geliştirilmiş head-up display, 10.25 inçlik opsiyonel bilgi-eğlence sistemi, ilave komutlarla geliştirilmiş sesli kontrol sistemi ve yeni döşemeler dikkat çeken diğer yenilikler.
 
Teknoloji cephesinde dikkat çeken ilk özellik ise yarı-otonom sürüş sistemi oluyor. Kamera ve radar sistemleri geliştirilen yeni C-Serisi 500 metre ilerisine kadar algılayabiliyor. Aktif Şerit Değiştirme Asistanı, Aktif Yönlendirme Asistanı ve Aktif Acil Fren Asistanı da yeni C-Serisi’nin edindiği diğer teknolojik özellikler olarak dikkat çekiyor.
 
Mercedes-Benz henüz detaylarını paylaşmasa da Avrupa pazarında yeni benzin, dizel ve plug-in hibrit modeller içereceğini de bildirdi.
 

Diğer Yazılar

Mercedes A-Serisi Sedan ne zaman çıkacak?

Ahmet Armağan

Mercedes Coupe Audi TT’ye Rakip

Bu S63 AMG tam 1000 beygir