Mercedes

Mercedes-AMG C43 de yenilendi ve artık 390 beygir gücünde

Mercedes-Benz makyajlanan C-Serisi’yle birlikte orta seviyedeki güçlü modeli C43 AMG modelini de yeniledi ve hem motor hem de görsel açıdan minör değişiklerle karşımıza çıkardı. 

3.0 litrelik çift turbolu V6 motorun gücü 23 HP arttırılarak 390 HP’ye çıkartılırken, 520 Nm’lik torku ise aynı değerlerle sunuluyor.

Gücünü 9 kademeli olan 9G-Tronic şanzımanla dört tekerleğe birden gönderen C43 AMG, 4.7 saniyelik (Estate modeli için 4.8 saniye) 0-100 km/s hızlanma değeri sunuyor. 

Bu güce kontrol edebilmek adına C43 modelinde AMG Performance 4Matic çekiş sistemi, AMG Ride Control spor süspansiyon, AMG Dynamic Select sürüş modları ve hıza duyarlı elektromekanik direksiyon gibi sistemler kullanılıyor. 

Daha güçlü motorla birlikte C43 AMG, yeni bir ön ızgara ve aerodinamik açıdan geliştirilmiş ön ve arka tamponlara da sahip. Çift egzoz çıkışı artık krom kaplamaya sahipken, bagaj kapağı üzerindeki ince kanat hava akışını düzenlemeye yardımcı oluyor. 18 inç veya 19inçlik jantlar gri ve parlak jantlar ile satın alınabilirken, opsiyonel olarak sunulan AMG Night Pack ile difüzör, spoyler ve yan marşpiyelleri de siyah renge bürünebiliyor.

Mercedes-AMG C-43 Amerika’da sadece sedan karoser ile satışa sunulacakken, diğer pazarlarda hem sedan hem Estate karoser seçenekleri mevcut olacak. Yeni model bugün kapılarını açan 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.

Diğer Yazılar

Mercedes Temmuz Ayı Fırsatları Sunuyor

Yeni Mercedes CLA, 2019 yılında geliyor!

Ahmet Armağan

Yeni Mercedes A-Serisi Sedan Türkiye’de. İşte fiyatlar…

Ahmet Armağan