BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
MOTOR SPORLARI

FIA GT Uluslar Kupası’nda Türkiye birinci oldu

Bu sene ilk defa düzenlenen FIA Uluslar Kupası organizasyonu, 17 ülkeden pilotların katılımıyla Bahreyn’de gerçekleşti. FIA GT Nations Cup / FIA GT Uluslar Kupası’nda Türkiye’yi temsil eden Salih Yoluç ve Ayhancan Güven, ilk sırada başladıkları 1 saatlik final yarışını kazanarak tarihi bir başarıya imza attılar.

30 Kasım Cuma günü antrenman turlarında ilk sırada yer alarak 18 ülke arasında iddialarını ortaya koyan Yoluç ve Güven 1 saatlik ilk sıralama yarışını ikinci, 01 Aralık Cumartesi günü koşulan 1 saatlik ikinci sıralama yarışını da birinci sırada tamamlayarak final yarışına pole pozisyonda başlama şansı elde ettiler.

1 saatlik final yarışına ilk sırada başlayan Salih Yoluç, üçüncü sırada pite girerek otomobili Ayhancan Güven’e teslim etti. Ayhancan Güven ilk olarak ikinci sıradaki Rusya takımını, daha sonra da yarıştaki en hızlı tur zamanını kaydederek lider İngiltere’yi geçerek ilk sıraya yerleşti. Son turlarda bu pozisyonunu korumayı başaran 20 yaşındaki milli sporcumuz Ayhancan, damalı bayrağın altından ilk sırada geçerek Türkiye takımının ilk ‘FIA GT Uluslar Kupası’nı kazanmasını sağladı.

Diğer Yazılar

Borusan Otomotiv Motorsport GT4 Avrupa Serisi 3. Ayak Yarışları İçin Zandvoort’ta

Ahmet Armağan

Drift Sezon Finali Körfez’de

Ahmet Armağan

Mercedes ve Williams Racing F1’de ortaklık kurdu

Ahmet Armağan