BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Suzuki

Yeni Suzuki Jimny Türkiye’ye ne zaman geliyor?

Suzuki’nin efsane haline gelen SUV modeli Jimny, yeni nesliyle gün yüzüne çıktı. Geçmiş modellere gönderme yapan maskülen tasarım detayları, modern sürüş özellikleri, yüksek işçilik ve malzeme kalitesi ve kendinden çok daha pahalı ve büyük SUV’larda kullanılan “sanal 4×4” sistemlerinin aksine, gerçek 4×4 özellikleriyle iddiasını tekrar ortaya koyuyor.

Sınıfında her konuda tek olan 4’üncü nesil Suzuki Jimny, 1998 yılında yollarla buluşan selefinin başarılarla dolu 20 yıllık mirasını bir adım daha ileriye götürerek geleceğe taşıyor. Yeni Suzuki Jimny, 1,5 litrelik 100 HP gücündeki motoruyla yılın son çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak.

Üstün arazi yetenekleriyle donatılan yeni Suzuki Jimny; merdiven tipi şasi, üç açılı helezon yaylı 3 kollu sabit aks ve arazi takviyesine sahip yarı zamanlı dört tekerlekten çekiş sistemi olmak üzere son derece gelişmiş, rakipsiz bir teknik mimari ile yollara çıkıyor. Profesyonel kullanımları desteklemek üzere ayrıca üstün arazi yetenekleri için Suzuki tarafından geliştirilen dört tekerlekten çekiş sistemi ALLGRIP PRO devreye giriyor.

Yeni Suzuki Jimny ile birlikte daha önce kullanılan 1,3 litre hacimli motorun yerini yüksek verimlilik seviyesine sahip 1,5 litrelik motor alıyor. 100 HP gücündeki yeni motor, tüm devir seviyelerinde daha yüksek tork üretimi sunarken, özellikle alt devirlerde daha yüksek tork üreten yapısıyla alt devir sürüşlerinin büyük öneme sahip olduğu arazi sürüşlerinde daha etkin bir performans sunuyor.

Atmosferik motor, 5 ileri vitesli manuel veya 4 ileri vitesli otomatik olmak üzere iki farklı şanzımanla kombine ediliyor.

suzuki jimny sahibinden, suzuki jimny yorumları, suzuki jimny 2018, suzuki jimny 2017, suzuki jimny 2019, suzuki jimny dizel, suzuki jimny 2018 fiyatları, suzuki jimny ekşi, yeni suzuki jimny ne zaman

 

Diğer Yazılar

Yeni Suzuki Jimny (2019) ilk resmi fotoğrafları ortaya çıktı

Ahmet Armağan

Suzuki Jimny Yeniden Türkiye’ye Geldi

4 bin TL indirimle Suzuki Vitara almanın tam zamanı

Ahmet Armağan