BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Land Rover YENİLİK

Yeni Range Rover Evoque Cabrio Türkiye’de

1evoque-cabrio

Yeni Range Rover Evoque Cabrio, dünyanın ilk Premium Kompakt Convertible SUV aracı. Convertible modeli 115.250 Euro’dan başlayan fiyatlarla 1 Temmuz itibariyle Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda satışa sunuldu.

Jaguar Land Rover’ın kendi üretimi olan 2.0 litre 180 beygir güce sahip Ingenium Dizel motoru ile Range Rover Evoque Convertible, 100’km de ortalama 5.7 litre yakıt tüketiyor. 

Range Rover Evoque Cabrio modelinin cesur tasarımı ve kalitesinin kapsamlı teknik özellikler bulunuyor. Katlanır bir tavan ile birleştiği her mevsime uygun yetenekli bu model, SUV kullanımına farklı bir bakış açısı getiriyor.

Evoque Convertible’ın Z tipi katlanma mekanizması, açıldığında şık, düzenli görünüm sunmak amacıyla arka gövde bölümüyle aynı hizaya geliyor. 

Yeni Range Rover Evoque Cabrio iç mekan tasarımı

Tamamen otomatik açılan tavan, maksimum 48km/sa hıza kadar 18 saniye içerisinde açılır ve 21 saniyede kapanır. Tavan açık konumdayken 251 litrelik bagaj yük alanı etkilenmez. Kayak takımlarını taşımaya olanak sağlayacak arka koltuk bölmesi ile çeşitli aktiviteler için kullanım kolaylığı sağlar.

3evoque-cabrio

Range Rover Evoque Convertible arka gövde bölümü içinde gizli açılır emniyet çubuğu içeriyor. Aynı zamanda devrilme durumunda korumayı sağlayan sistem sayesinde üstü açıkken de son derece güvenlidir. Beklenmedik bir devrilme durumunda yolcular için bir yaşam alanı oluşturmak üzere 90 milisaniye içerisinde iki alüminyum çubuğun açılmasını sağlar.

Terrain Response ve All-Terrain Progress Control gibi gelişmiş teknolojiler sayesinde, arazi ve hava koşulları her ne olursa olsun dengeli yol tutuşu ve her türlü araziye uygun yetenekleri Evoque Convertible’da hissedilir. Bu özellikler, su derinliğine ilişkin gerçek zamanlı bilgi sağlayan sensörlere sahip Derinlik Algılama özelliği ile tamamlanır.

Şerit Takip Asistanı, olarak Range Rover Evoque Cabrio modelinde ilk kez Convertible gövde seçeneği ile birlikte sunuluyor. 

Terrain Response sistemi sürüş koşullarını gözlemlerken, motor, şanzıman, merkezi diferansiyel ile şasi sistemlerinin tepkilerini arazi koşullarına uyarlayarak aracın kullanılabilirliğini ve çekişini optimize eder.

Land Rover’da ilk kez sunulan Jaguar Land Rover’ın yeni nesil haber/eğlence sistemi InControl™ Touch Pro ile yüksek çözünürlüklü, 10,2 inç dokunmatik ekran yer alıyor. InControl™ Touch Pro marka açısından bağlantı standardını yükselten son derece hızlı tepki veriyor. Kesintisiz bir akıllı telefon entegrasyonu, kapıdan kapıya navigasyon, 3G bağlantısı ve premium bir ses sistemi sunuyor.

Diğer Yazılar

BMW X7 yenilendi ve daha güçlü hibrit motorlara kavuştu

Ahmet Armağan

Honda Civic Type R Türkiye’de

Ahmet Armağan

Mazda Markasından Tokyo Fuarı Çıkarması