BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Land Rover Defender Türkiye'de! İşte tüm özellikleri! | Otomobilkolik
Land Rover OTOMOBİL

Yeni Land Rover Defender Türkiye’de! İşte tüm özellikleri!

Land Rover Defender; ağır arazi şartları denildiğinde ilk akla gelen modeli. 70 yıl aradan sonra günümüz şartlarına uygun olarak modern ve yepyeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Tabii ki onu diğerlerinden ayıran sıra dışı özelliklerine bağlı kalarak…

İlk kez 1948 Amsterdam Otomobil Fuarı’nda tanıtıldıktan sonra dünya kaşiflerinin otomobili olma özelliğini taşıyan Defender, artık yeni dünyanın kaşiflerine yol gösterecek.

İngiliz üreticinin bugüne dek ürettiği en yetenekli off-road özelliklerine sahip olan Yeni Land Rover Defender, 4 Temmuz itibariyle 1.030.000 TL’den başlayan fiyatlarla ülkemizde satışa sunuluyor.

İlk olarak Defender 110 modeliyle Türkiye’de yollarla buluşacak olan Yeni model, 240 HP güce sahip D240 2.0 litrelik dizel motorla birlikte karşımıza çıkacak. Yeni Defender, S, SE, HSE ve First Edition olmak üzere dört farklı donanım seçeneğiyle satışa sunuluyor.

Sağlamlık ve arazi özellikleri nasıl?

Land Rover’ın D7x altyapısı üzerine inşa edilen yeni Defender modeli, yeni nesil elektrikli güç aktarma sistemleri destekliyor. Buna ek olarak, arazi araçları için son derece fayda sağlayan tam bağımsız havalı süspansiyonlarla her yol şartının üstesinden geliyor.

Arzu edenler için 7 kişilik oturma düzeniyle de tercih edilebilen model, ikinci sıra koltukların arkasında 1.075 lt ve bu bölüm katlandığında da 2.380 litreye kadar bir yükleme alanına sahip olabiliyor.

Off-road yetenekleri ve özelliklerini modern şehir özellikleriyle birleştiren otomobil, süspansiyon ve yürüyen aksam üzerindeki ayarları hassas bir şekilde yol özelliklerine göre ayarlayabiliyor. Yeni Defender, “Yapılandırılabilir Terrain Response” özelliğini kullanıcılarına sunan ilk Land Rover modeli olarak ön plana çıkıyor.

Yeni Defender’da çift kavramalı bir otomatik şanzıman görev yapıyor. Arazi özelliklerine sahip bu şanzımanla birlikte araç, 3.5 ton maksimum yük çekebilme kapasitesi ve 300 kg’lık statik çatı yükü taşıyabilme kapasitesine de sahip. Ayrıca Yeni Defender, 900 mm derinliğindeki sulardan rahatlıkla geçebiliyor. 0.38Cd sürtünme katsayısı ile aerodinamik olarak da kendini kanıtlıyor. 

Yeni Land Rover Defender Oldukça da Teknolojik

Kabindeki birçok yeniliği yanı sıra teknolojik olarak yeni Land Rover modellerinde olan birçok özellik de Defender’da mevcut. ClearSight iç dikiz aynası, 3D Çevre Görüş Kamerası ve Yeni Defender’ın 10 inçlik Pivi Pro ekran otomobilin her noktasını rahatlıkla kontrol etmenizi sağlıyor.

Yenil jenerasyon 10 inçlik dokunmatik ekranıyla sık kullanılan işlemler ana ekranda tek başına kişiselleştirilebilir bir şekilde ayarlanıyor. 12,3 inç yüksek çözünürlüklü Interaktif Sürücü Ekranı’na sahip Yeni Defender, sürücülerin çok sayıda önemli bilgiyi bir arada görüntüleyebilmesini sağlıyor.

Diğer Yazılar

2021 BMW 5 Serisi makyajla birlikte yenilendi

admin

Toyota’dan Normalleşme Yönünde İlk Adım

admin

Suzuki motosiklet yarışlarında 60. Yılını kutluyor

admin