Reklam Bannerı
Otomobilkolik
Mercedes YENİLİK

Yeni Mercedes GLS: S-Serisi’nin konforu araziye taşındı

Daha fazla alan, daha fazla konfor, daha fazla lüks özellikleriyle tanıtılan, yepyeni SUV, dıştan bakıldığında kendinden emin varlığı, önceki versiyondan bile daha büyük olan etkileyici boyutlarıyla göz kamaştırıyor. Uzunluğu +77 mm, genişlik ise +22 mm artan yeni GLS, 60 mm daha uzun dingil açıklığının avantajlarını kullanarak, özellikle ikinci sıra için mükemmel genişlikte bir yaşam alanına sahip.

Elektrikli olarak ayarlanabilen üç koltuk sırası, tüm yolculara cömert bir alan ve olağanüstü oturma konforu sunuyor. Dünya prömiyeri yapılan GLS 580 4MATIC ortalama 9.8 lt / 100 km bir tüketim sunarken, kombine CO2 emisyonları ise 229-224 g / km dolaylarında.

GLS 580’de kullanılan ünite, EQ Boost – entegre marş jeneratörlü 48 voltluk bir sistem olan elektrikli bir V8. GLS 350 d ise 2.9 lt’lik 6 silindirli turbo dizel olarak 282 HP güç ve 600 Nm tork üretiyor. GLS 400 d’de de aynı motor görev yapıyor.

Fakat onun gücü 325 HP. GLS’de yer verilen, E-ACTIVE BODY CONTROL aktif süspansiyon olağanüstü bir konfor, çevik kullanım ve yüksek seviyede arazi kabiliyeti sunuyor. GLE gibi, GLS’de sürücüye işbirliği desteği veren yeni nesil Mercedes-Benz sürüş asistanı sistemleriyle donatılmış.

Yeni 4MATIC, yolda mükemmel bir çeviklik ve güçlü bir performans sağlıyor. GLS, segmentinde etkileyici aerodinamiğe ve 0.32’lik bir Cd’lik bir kat sayı değerine sahip. Konforu arttırmayı amaçlayan iç mekan seçenekleri arasında masaj işlevli arka çoklu koltuklar, ikinci ve üçüncü sıra için koltuk ısıtması, ikinci sıradaki koltuk için iklim kontrolü ve sıcaklık kontrollü bardak tutucular bulunuyor.

Ek olarak, ikinci sıraya iki adet 11.6 inç dokunmatik ekran ekleyen ve MBUX arka koltuk eğlence paketi de GLS’nin donanımları arasında yer alıyor.

Diğer Yazılar

Yeni Land Rover Discovery Geliyor

Volkswagen Ticari Araç, Türkiye pazarında 500 bininci satışa ulaştı

Ahmet Armağan

PEUGEOT 9X8 Hypercar’a özel görsel şölen

Ahmet Armağan