Reklam Bannerı
Otomobilkolik
Audi YENİLİK

Yeni Audi A6 (2018) : Artık daha sportif ve daha lüks

Yeni Audi A6, büyük A8’den ve sportif A7’den aldığı yüksek teknoloji ile şekillendirdiği orta sınıf sedanın fotoğrafları nihayet ortaya çıktı.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak ve tamamen yeniden tasarlanan model , “gergin yüzeyler, keskin kenarlar ve çarpıcı çizgiler” ile şık bir tasarımla ailenin diğer üyeleri olan A7 ve A8’in adımlarını izliyor.

Ön cepheden başlayarak geniş hava girişleri ve açılı farlarla çevrili geniş tek çerçeveli bir ızgara göze çarpıyor. Bunlardan bahsetmişken, A6, farklı gündüz farları bulunan HD-Matrix LED ışıkları da dahil olmak üzere üç farklı far seçeceğiyle satılacak.

Sportif gövde yeni sedana daha kaslı bir görünüm kazandıran yeni karakter çizgileri ile donatılmış. Arka tarafa devam edersek, entegre bir gövde spoyleri ve isteğe bağlı LED arka lambalar dokuz dikey bölüm ile birlikte tasarlanmış.

Audi, yeni A6’nın 0.24 kadar düşük sürtünme katsayısına sahip olduğunu ve modelin yine üst seviyede S Line sportif donanıma sahip olacağı bildirildi. 

A6, eski versiyona göre biraz daha büyük. 4939 milimetre uzunluğunda, 1.886 milimetre genişliğe ve 2.924 milimetrelik dingil mesafesi ile üretildi. Artan boyutlar sayesinde yepyeni model, ilave baş ve omuz mesafesiyle eskiye göre çok daha geniş bir kabini de beraberinde getiriyor. 

Kabin A7 ile büyük oranda benzerlik taşıyor ve kaliteli malzemeler premium aksamlarla birleştiren fütüristik bir tasarıma sahip.

Teknolojik geliştirmeler içeren A6, 12.3 inç’lik bir dijital gösterge paneli, 10.1 inçlik bir bilgi-eğlence sistemi ve daha düşük bir 8.6 inçlik ekranla iklim kontrolü ekranı içeriyor. 

Otomobilin ayrıca önde ısıtma, havalandırma ve masaj fonksiyonları sunan tüm yeni koltukları var.

Avrupa’da A6 iki farklı motorla piyasaya sunulacak. Turboşarjlı 3.0-litre TFSI V6, 340 HP (250 kW) ve 500 Nm tork sunuyor. S tronic şanzıman 7 kademeli olarak sunulurken, standart bir dört tekerden çekiş sistemine bağlanmış olup, sportif sedanı 0 – 100 km / silik hıza 5.1  saniyede ulaşıyor. Maksimum hızlanması ise 250 km / s.

Dizel tarafında ise 286 HP ve 620 Nm tork üreten 3.0 litrelik TDI V6 seçeceği var. Bu ünite, sekiz kademeli tiptronic şanzıman ve quattro dört tekerlekten çekiş sistemi ile eşleştirildi. 

Seçilen motor ne olursa olsun, her ikisi de marş motoru alternatörü ve bir lityum-iyon pil içeren hafif bir hibrit sisteme sahip. Bu sistemin  yakıt tüketimini yaklaşık 0,7 L / 100km azaltmaya yardımcı olduğunu söylüyor.

Performans konusuyla ilgili olarak Audi, A6’nın süspansiyonlarını geliştirdiği, direksiyon tepkilerinin  arttığı ve daha doğrudan hale geldiğini bildiriyor. 

Süspansiyon seçenekleri arasında hava süspansiyonuna yer veriliyor. Alıcılar isteğe bağlı bir spor diferansiyelini ve bir spor süspansiyonu sipariş de edebiliyor. 

TÜM DETAYLAR İÇİN:

yeni-audia6-2018-1

Image 1 of 26

 

 

Diğer Yazılar

Toyota Corolla Sedan için Ekim ayına özel 180 bin TL indirim kampanyası!

Ahmet Armağan

Chery’nin hedefi 1.4 Milyon adet

Ahmet Armağan

Maxus e-deliver 3 kaç km gidiyor? Yükleme kapasitesi ne kadar?

Ahmet Armağan