BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
OTOMOBİL TEKNOLOJİ Volvo

Volvo Otomobilinizi Apple Watch’unuzdan Kontrol Edin

Volvo Cars Bağlantılı Ürün ve Servisler Direktörü David Holecek, “Volvo On Call, Volvo’nuzda yer alan bir çok işlevi dışarıdan kontrol etmenizi sağlayan bir uygulama. Soğuk ve dondurucu sabahlarda otomobilinizi önceden ısıtabilir. Sıcak havalarda önceden soğutabilir. Benzin ve kilometre düzeylerini ya da bir sonraki servis zamanını kontrol edebilirsiniz. Bu uygulamayla kalabalık bir park alanında otomobilinizin yerini tespit etmeniz bile mümkün” diyor. 

Volvo On Call, yeni özelliği sayesinde bir iPad kullanıcı ara yüzü ile Apple Watch‘a, Android Wear gibi giyilebilir teknolojilere sahip. Ayrıca akıllı bir asistan sistemi olan Cortana üzerinden ses kontrolü ile Windows Phone uygulamasına bağlanabiliyor. Otomobile gönder (Send-to-car) gibi gelişmiş navigasyon özelliklerine de sahip. Bu yeni versiyon Haziran ayı sonunda pazara sunulacak. Volvo On Call uygulaması fonksiyonel yeniliğin dışında Volvo Cars tarafından Yeni XC90’da yer alan Sensus Driver ara yüzü baz alınarak oluşturulmuş yeni bir tasarıma da sahip olacak. 

Volvo On Call, 2001 yılında pazara sunulduğu zaman, bir kaza, arıza ya da çalınma durumunda güvenlik ve takip hizmeti sağlayan ve bir otomobile SIM kart monte edilmiş dünyadaki ilk otomobil bazlı telematik sistemlerden biri olmuştu. Sistem, orijinal güvenlik fonksiyonlarını hala sürdürüyor. Sürücü yardıma ihtiyaç duyduğunda ya da otomobilin airbag’leri açıldığında Volvo’nun operatörüyle irtibata geçiliyor. GPS teknolojisi sayesinde otomobilin bulunduğu noktaya acil yardım sağlanıyor. 

Uygulama temel güvenlik hizmetleri sunan ilk piyasa sürüldüğü versiyonuyla kıyaslandığında zaman içerisinde çok gelişti. Uzaktan kilitleme, yakıt seviyesi ölçümü, otomobilimi bul gibi hayatı kolaylaştıran özelliklerin eklenmesiyle önemi ve coğrafi yaygınlığı çok arttı. Volvo On Call Müdürü, Sofia Wessman, “Sadece bir kaç yıl içerisinde, sadece güvenlikle ilgili özelliklere sahip bir uygulamadan şimdi sürücünün otomobiliyle sürekli bağlı kalacağı ve onun hayatını kolaylaştıran pek çok özellik sunan bir uygulamaya geçtik” dedi.

 

Diğer Yazılar

TEST: Nissan Navara 2.3 dCi 4X4

Ahmet Armağan

TEST: Renault Clio R.S. (2013-2016)

Ahmet Armağan

İkinci el boyanan araç alınır mı?

admin