BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
OTOMOBİL TEKNOLOJİ Volkswagen

Tiguan çarpışma testlerinden sınıfının en iyisi çıktı

Yeni Tiguan, Euro NCAP tarafından sınıfındaki en güvenli otomobil seçildi.

Haziran ayında yeni Tiguan Euro NCAP’in zorlu testi geçerek en yüksek beş yıldız derecesini almıştı. Dört alt kategorinin sonuçları dikkate alındığında, çocuklar ve yetişkinler için proaktif yolcu koruma sistemi, yaya koruması ve sürücü yardım sistemlerinden aldığı yüksek puanlar Tiguan’a bu başarıyı getirdi.

NCAP test standartları 2016’da daha da sıkı bir hal aldı. Bu yıl, yeni çocuk boyutlu kuklalar ilk defa test ekipmanının bir bölümünü oluşturdu. Yeni Tiguan, yetişkinler ve çocuklar için yolcuların korunmasında mükemmel bir sonuç elde etti. İkinci ISOFIX ve Top Tether çocuk koltuğu bağlantıları, ikinci koltuk sırasındaki emniyet kemeri gerdiricileri ile birlikte çocukların ve yetişkinlerin herhangi bir ön veya yan çarpması durumunda oldukça iyi sonuçlar ortaya koydu.

Yaya koruması açısından, özellikle Tiguan’ın yapısal ayrıntıları olumlu olarak değerlendirildi. Bunlar arasında bir çarpışma durumunda tehlikeli kafa yaralanmalarının azaltılmasına yardımcı olmak için tasarlanan ‘aktif kaput’ özelliği bulunuyor. Ayrıca, Tiguan, kazanın hasar seviyesini düşüren ya da  kazayı tamamen önlemeyi başaran  Acil Durum Frenlemesi ve yaya izlemesiyle birlikte çevresel trafik izleme sistemi “Front Assist” ile etkileyici sonuçlar ortaya koymayı başardı.

 

Diğer Yazılar

LPG tankeri patladı. Otoyol cehenneme döndü

Ahmet Armağan

Avrupa’nın en iyi kompakt SUV’u kim oldu?

admin

Nissan Kaçırılmayacak Sonbahar Kampanyası Sunuyor