KONSEPT Skoda YENİLİK

Skoda yeni marka kimliğini Vision 7S ile tanıttı

Skoda, yeni tasarım dili, yeni logo ve kapsamlı kurumsal kimlik güncellemesini görkemli bir tanıtımla gerçekleştirdi.

SKODA VISION 7S konsept çalışması, tamamen yeni bir elektrikli otomobilin özel ön izlemesini sunuyor.

Skoda 2026 yılında üç yeni model tanıtacak.

Skoda, önümüzdeki beş yıl içinde e-mobiliteye 5,6 milyar Euro ve dijitalleşmeye 700 milyon Euro daha yatırım yapacak.

Skoda Vision 7S 600 km’nin üzerinde menzil sunacak

VISION 7S, tamamen yeni bir SKODA modelinin ilk önizlemesi. Aynı zamanda markanın yeni tasarım dilini sergiliyor. Tamamen elektrikli SUV, yedi yolcuya kadar cömert bir alan ve çok sayıda Simply Clever detayı sunarak, otomobil üreticisinin ürün portföyünün ve müşteri tabanının en üst noktasını tamamlıyor.

Konsept çalışması, Volkswagen Grubu’nun Modüler Elektrifikasyon Sistemi’ne (MEB) dayanıyor ve 89 kWh pile sahip. Bu, WLTP döngüsünde maksimum 600 kilometrenin üzerinde bir menzil sağlıyor.

Yeni tasarım dili, yeni logo ve kurumsal kimlik güncellemesi

SKODA, elektrik ve dijital çağ için gelecek yıldan itibaren kademeli olarak kullanıma sunulacak yeni bir tasarım dili yarattı. SKODA, yeni modellerinin sadeliğini ve değerini vurgulayan net, azaltılmış çizgilerle tanımlıyor. Yeni tasarım dilinin karakteristik unsurları arasında Tech-Deck Face olarak adlandırılan yeni ön kısım ve iç mekanda sürdürülebilir malzemeler yer alıyor.

Yeni marka logosu artık heykelsi 3D grafikler kullanmıyor. Bu, SKODA’nın pazarlama faaliyetlerinde baskıdan çevrimiçine giderek artan bir değişime verdiği yanıtı. CI da önemli ölçüde revize edilmiş; Renk açısından, SKODA AUTO artık ekoloji, sürdürülebilirlik ve elektromobiliteyi temsil eden iki farklı yeşil ton – Zümrüt ve Elektrik Yeşili – kullanacak.

Diğer Yazılar

Skoda “hiçbir çalışanı işten çıkarmama”kararı aldı

Ahmet Armağan

Yeni Skoda KAROQ 809.900 TL’den Türkiye’de

Ahmet Armağan

Renault D Segmentinin Yeni Modeli: Talisman