Skoda TEKNOLOJİ

Skoda aydınlatmalı emniyet kemeri tokası ile bir ilke imza atıyor

SKODA yenilikçi LED emniyet kemeriyle birlikte yeni bir Akılcı Çözüme daha imza atmaya hazırlanıyor. Aydınlatmalı emniyet kemeri tokası patentini alarak dünyada bir ilke imza atan SKODA, emniyet kemerini kullanımını artırmayı ve kemerin yerini bulmayı kolaylaştırmayı hedefliyor.

SKODA’nın Simply Clever laboratuvarlarında geliştirilen yenilikçi LED emniyet kemeri tokasında, geleneksel kırmızı düğme yerine SKODA tarzı kristal desenlerin olduğu bir ışıklandırma bulunuyor.

LED ışık kemer kullanımını artıracak

En başta beyaz olarak yanan ve emniyet kemeri tokasının yerini gösteren teknoloji, koltuğa birisi oturduğunda LED’lerin kırmızıya dönmesini sağlıyor. Emniyet kemeri takıldığında ise, LED ışıklandırma yeşile dönerek kemerin başarılı bir şekilde bağlandığını gösteriyor. Bu yeşil ışık ise, bir süre sonra beyaza dönüyor.

Güncel Skoda Araba Fiyatları Listesi 2020

Akıllı LED emniyet kemeri tokası, özellikle çocukların emniyet kemeri bağlayıp bağlamadığından emin olmak için son derece kullanışlı bir özellik olarak da öne çıkıyor.

Skoda aydınlatmalı emniyet kemeri tokası ile bir ilke imza atıyor

Işıklandırmalı emniyet kemeri tokası SKODA’nın kendi içerisinde tasarladığı ve geliştirdiği özelliklerden sadece biri. SKODA her yıl kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak ve güvenliğini artırarak sayısız patent başvurusu gerçekleştiriyor. Bu patentler ise yıllar içerisinde gelecek modellere aktarılarak akıllı çözümler olarak kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırıyor.

Diğer Yazılar

Lion Electric, Amazon’a 10 adet elektrikli kamyon teslim edecek

Ahmet Armağan

Skoda Kodiaq RS: En güçlü dizel motor!

Ahmet Armağan

Osram virüs ve bakteriye karşı ampul geliştirdi

Ahmet Armağan