BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
OTOMOBİL SİGORTA

Sınırsız Trafik Sigortası Anadolu Sigorta Tarafından

anadolu-sigorta-pert-kasko

Anadolu Sigorta, her araç sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu ve karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına aldı. Trafik Sigortası’ndaki sınırlı güvenceyi sınırsız hale getirdi. Trafik Sigortası’yla Artan Mali Sorumluluk Sigortası’nı tek poliçede birleştiren Anadolu Sigorta, “Sınırsız Trafik Poliçesi” ile kaza halinde, diğer aracın yanı sıra üçüncü şahıslara verilen zararların da sınırsız olarak karşılanmasını sağlayarak Türkiye’de bir ilke daha imza attı.

Anadolu Sigorta, Türk Sigortacılık Sektörünün Öncüsü

Araç sahiplerinin yaptırmak zorunda olduğu ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan Trafik Sigortası’nda bir ilke imza attı. Anadolu Sigorta, “Trafik Sigortası’yla” “Artan Mali Sorumluluk Sigortası’nı” tek poliçede birleştirdi. “Sınırsız Trafik Poliçesi” ile kaza halinde, diğer aracın yanı sıra üçüncü şahıslara verilen zararları da sınırsız olarak karşılamaya başladı. Sınırsız Trafik Sigortası ile manevi tazminat talepleri de 500.000 liraya kadar teminat altına alınıyor.

Trafik Sigortası bulunan araç sahipleri, olası bir hasar halinde kişi başına sağlık gideri, sakatlanma ve vefat teminatlarını 290.000 liraya kadar Trafik Sigortası’ndan karşılarken, aşan tutarı kendisi ödemek zorunda kalıyordu. Aynı şekilde, karşı tarafa verilen araç başına maddi hasar teminatı 29.000 liraya kadar Trafik Sigortası tarafından tazmin ediliyor. Bunun üzerindeki tutarı araç sahibinin ödemesi gerekiyordu.

Trafik Sigortası, yüksek maliyetli kazalar karşısında yeterli koruma sağlayamıyor. İlk kez Anadolu Sigorta tarafından satışa sunulan “Sınırsız Trafik Sigortası” ile artık karşı tarafa verilen maddi ve bedeni tüm zararları sınırsız olarak karşılayacak.

Ayrıca Trafik Sigortası teminat kapsamında karşılanmayan ve araç sahipleri için önemli bir risk oluşturan manevi tazminat talepleri de 500.000 liraya kadar karşılanacak.

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken Değerlendirmesi

Musa+Ulken_Anadolu+Sigorta_03

Trafik Sigortası’nın genellikle Kasko Sigortası ile karıştırıldığına dikkat çeken Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, yeni ürünle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu. “Trafik Sigortası’nın Kasko Sigortası’ndan farkı, bu zorunlu sigortayı yaptıranın aracı ve bedeninde ortaya çıkan zararları değildir. Karşı tarafın hasar gören aracı ve diğer zararlarının karşılanmasında devreye girmesidir. Kısaca, Trafik Sigortası araç sahiplerinin yaptırmak zorundadır. Hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararlar vardı. Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen limitler çerçevesinde güvence altına alan bir poliçedir.

“Trafik Sigortası” teminatıyla birlikte, Artan Mali Sorumluluk (İMM), Koltuk Ferdi Kaza (KFK) ve Anadolu Hizmet Trafik teminatlarını “Sınırsız Trafik Sigortası” poliçesiyle bir arada sunuyoruz. Karşı tarafın aracında oluşan maddi zararın 29.000 liralık üst limitin üzerinde kalan kısmını da karşılıyoruz. Ayrıca, kişinin bedeni zararları için belirlenen 290.000 liralık limiti aşan kısmı da Sınırsız Trafik Sigortası Poliçesi kapsamında karşılanarak sigortalının yaşadığı sıkıntının daha da büyümesi engellenmiş oluyor. Kamyon ve otobüs haricindeki araçlar için sunulan Sınırsız Trafik Sigortası ayrıca 500.000 liraya kadar manevi tazminat taleplerini de karşılıyor. “Kaybetmek yok” ilkesiyle hareket eden Türkiye’nin öncü sigorta şirketiyiz. Tüm halkımızın yaşamını kolaylaştırmaya devam ediyoruz.”

Diğer Yazılar

Opel 2020 yılına özel 20 ay vade ve %0.49 faiz fırsatı

admin

ÖTV indirimi 2018… Hangi araçlarda geçerli olacak?

Ahmet Armağan

Skoda Octavia vRS artık 245 HP gücünde!