Range Rover Evoque Cabrio | Otomobilkolik
Land Rover OTOMOBİL YENİLİK

Range Rover Evoque Cabrio Tanıtıldı

evoque-cabrio-convertible-(8)

Range Rover Evoque Cabrio L.A. Auto Show’da tanıtıldı.

Dünyanın ilk lüks kompakt Cabrio SUV’u olan Range Rover Evoque Cabrio, arzu ve istek uyandıran bir tasarıma sahip.

Lüks’ten ödün vermeden dört yetişkinin rahatlıkla yolculuk edebilmesi için tasarlanmış olan kabine 251 lt’lik bagaj eşlik ediyor.

Dünyadaki en yetenekli arazi Cabrio’su özelliğini taşıyan Range Cabrio, hafif kumaş tavanını 48 km/s’lik hıza kadar 18 saniye gibi kısa bir sürede açabiliyor.

Cabrio otomobillerdeki en önemli roll-over barlar Evoque Cabrio’da gizli bir şekilde yerleştirilmiş. Olası bir devrilme durumunda ise 90 milisaniye gibi kısa bir tepkime süresiyle birlikte ortaya çıkıyor.

İçeride Jaguar Land Rover’ın yeni nesil bilgi-eğlence sistemi, Pro InControl Touch ve yeni yüksek çözünürlüklü 10.2-inç’lik dokunmatik bir ekran yer alıyor.

Dört silindirli benzinli ve dizel motorların kullanıldığı Evoque Cabrio’da güçlü 240 bg’lik Si4 üniteye de yer veriliyor. Dokuz ileri otomatik şanzıman ve Terrain Response sistemi yine standart olarak sunuluyor.

Yeni Range Cabrio, beş kapılı ve coupe olarak İngiltere Halewood’da üretiliyor ve dünyada çapında 170’den fazla ülkede 2016 yılının bahar aylarından itibaren satışa sunulacak.

Diğer Yazılar

Continental ile 3D yolculuk deneyimi

admin

Skoda Superb artık hibrit!

Ahmet Armağan

TEST: Mercedes-Benz E220d

Ahmet Armağan