Porsche

Porsche, Taycan’ın arkadan itişli versiyonunu pazara sundu

Porsche, tamamen elektrikli ilk spor otomobil modeli Taycan’ın arkadan itişli versiyonunu pazara sundu.

İki farklı batarya seçeneği bulunan yeni versiyonun standart performans bataryası 300 kW (408 PS) güç sağlarken, performans plus bataryası seçeneği 350 kW’a (476 PS) kadar güç üretebiliyor.

79,2 kWh ve 93,4 kWh olmak üzere iki farklı batarya kapasitesine sahip otomobil, her iki kapasitede de sıfırdan 100 km/sa hıza 5.4 saniyede çıkabiliyor ve 230 km/sa maksimum hıza ulaşıyor.

Taycan’ın bu yeni versiyonu batarya kapasitesine göre, 431 ila 484 kilometreye kadar menzil sunuyor. Her iki batarya da yüzde 5 şarj seviyesinden yüzde 80’e 22,5 dakikada ulaşabiliyor.

Yani yaklaşık 100 kilometrelik menzil için gerekli enerjiye sadece 5 dakikada ulaşılabiliyor.

Geleceğe yönelik bir iç tasarım

Taycan’ın yepyeni bir mimariyle tasarlanan ve tasarımda yeni bir dönemin başlangıcının sinyallerini veren kokpiti, ailenin yeni üyesinde de göze çarpıyor.

Gösterge panelinin kavisli hattı, ön paneldeki en yüksek noktayı oluşturuyor. Kokpitteki diğer unsurlar arasında, merkezi bir 10,9 inç bilgilendirme ve eğlence ekranı ve ön yolcu için opsiyonel olarak sunulan yolcu ekranı yer alıyor. Kısmi deri iç mekan ve sekiz yönlü ayarlanabilir elektrikli ön koltuklar ise Taycan’da standart olarak sunulabiliyor.  

Otomobilde önde 84 litre ve arkada 407 litreye varan iki bagaj bölmesi bulunuyor. Taycan aynı zamanda geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan yenilikçi iç mekan sunarak, elektrikli spor otomobilin sürdürülebilir konseptinin de altını çiziyor.

Diğer Yazılar

Porsche Macan sahibi olmanın tam zamanı!

Ahmet Armağan

Porsche’den tümüyle elektrikli yarış otomobili

Ahmet Armağan

2021 Porsche 911 GT3 tüm ihtişamıyla ortaya çıktı

Ahmet Armağan