Qries
Peugeot TEST SÜRÜŞLERİ

Peugeot 3008 1.5 BlueHDi GT-Line Test Sürüşü

3008, son birkaç yıldır Fransız marka için son derece önemli bir model oldu. Durmak bilmeyen SUV sınıfı karşısında markalar ardı ardında tasarım, donanım, teknoloji atakları yaparken, Peugeot da bu yıl 3008’in güncellenmiş bir versiyonunu satışa sunmuştu.

Bizler bugün, 3008 ailesinin en üst noktasında yer alan dizel motorlu GT-Line donanım sahip versiyonla birlikteyiz.

İsterseniz güncellenmiş 3008’de kısaca ne gibi değişiklikler oldu bir hatırlayalım. Tipik yüz gerdirme oprasyonuna ek olarak plastik bazı bileşenler birlikte gövdede bir takım değişikliklere gidildi. Çerçevesiz ızgara ve tüm seride yer alan LED farlarla birlikte otomobil artık daha geniş görünüyor.

Tabii içeride de bir dizi değişiklik yaşandı. GT-Line’da ne gibi farklılıklar var gelin bir bakalım. Kontrast siyah tavan, uyarlanabilir hız sabitleyici ile Alcantara ve deri döşeme ilk etapta bizi karşılıyor. 10 inçlik yüksek çözünürlüklü bilgi eğlence sistemi daha hızlı çalışırken, 360 derecelik park kamerası ve masaj fonksiyonlu ısıtmalı ön koltukları da yenilikler arasında. Ayrıca bu donanım 19 inç alaşım jantlar, elektrikli bagaj kapağı gibi özelliklere de sahip.

3008, halen PSA Group’un EMP2 platformunu temel alıyor. 1.5 lt’lik dizel motorun gücü oldukça yeterli. Güç dağıtımında başarılı bir doğrusallık var. Yumuşak seyir ve düzgün sollamalar için yeterince güçlü.

Şanzıman tabii ki burada önemli rol oynuyor. EAT8, akıllı ve sorunsuz vites değiştiren bir ünite. Genel olarak 3008, özellikle rüzgar gürültüsünün iyi bir şekilde izole edildiği bir kabin sunuyor. Ayrıca motor da özellikle otoban sürüşlerinde oldukça sessiz. Büyük jantlar sürüşü olumsuz yönde etkilemiyor ve süspansiyonlar durumu iyi bir şekilde sönümlüyor.

Vücut kontrolü de oldukça sıkı. Küçük direksiyon simidi buna katkı sağlıyor ve ön tarafta neler olup bittiği konusunda size olumlu geri dönüşler bildiriyor.

Fiyatların milyon bandına dayandığı günümüzde, yollarda sıklıkla gördüğümüz 3008, yerini daha az görünen bir otomobil olmaya bırakmak durumunda kalabilir.

Diğer Yazılar

Uzun Zamandır Beklenen Yeni Peugeot 3008 Tanıtıldı

Volvo XC90 B5 test sürüşü

admin

Yeni Peugeot 2008 lansman fiyatları belli oldu. İşte tüm detaylar…

admin