Genel

Hyundai’nin lüks markası Genesis, uzun zamandır beklenen SUV modeli GV70’i gösterdi

Hyundai Motor Company’nin lüks otomotiv markası olan Genesis, uzun zamandır beklenen SUV modeli GV70 ile farklı bir SUV ortaya koyuyor.

2015 yılından bu yana Hyundai markasının bir modeli olmaktan çıkmış olan Genesis, G70, G80, G90 ve GV80 gibi modellere de ürün gamında yer veriyor.

Yepyeni Genesis GV70, Genesis’in yeni ortaya çıkan SUV serisinde atletik ancak çok yönlü bir seçeneği temsil ediyor. Ayrıca güçlü ve sportif görünümüyle de dikkati çekiyor.

GV70’teki “G” Genesis‘i temsil ederken, “V” yalnızca bir Genesis SUV’un sunabileceği çok yönlülüğü ifade ediyor.

Beyaz alanın güzelliği…

GV70’in ön yüzünün tasarım oldukça farklı. Biçimini Genesis logosundan alan ikonik Crest Grille, SUV’un atletik yapısını yansıtmak için Quad farlar daha alçakta konumlandırılırken, tamponların altına yerleştirilen koruma plakaları, SUV’nin güçlü imajını vurguluyor.

Arka farlarda ultra ince, iki çizgili dörtlü stop lambaları bulunurken, tüm işlevsel öğeler tamponda yer alıyor ve son derece yalın bir tasarım sunuyor. Arka kısımda ayrıca G-Matrix desenli tampon, benzersiz dikey şekilli susturucu ve gövde renginde difüzör gibi GV70’in dinamik görünümünü vurgulayan bir dizi ince tasarım detayına sahip.

GV70’in iç mekanı, yolcuların konforunu ve rahatlığını en üst düzeye çıkarmaya dayalı bir tasarım dili olan zarif Güney Kore mimari felsefesinin, “beyaz alanın güzelliği” özelliklerini sergiliyor. İç mekanın sürücü merkezli düzeni, uçak kanatlarının aerodinamik bölümlerinden ilham alıyor.

Genesis, 29 Ekim’den başlayarak yaklaşık iki ay boyunca, resmi lansman öncesinde son testler için Kore genelinde gerçekleştirilecek yaklaşık 100 adet kamuflajsız GV70 SUV’nin test sürüşlerini gerçekleştirecek.

Diğer Yazılar

Yeni Fiat Egea 2021 Ocak’ta Cross sürpriziyle geliyor!

admin

Renault Formula 1 Takımı, 2017’de Jolyon Palmer’la devam ediyor

Uzun Zamandır Beklenen Yeni Peugeot 3008 Tanıtıldı