Hyundai

Hyundai Genesis G70 New York’ta tanıtılıyor

Hyundai’nin büyük sedanı Genesis, ülkemize her ne kadar ithal edilmiyor olsa da son derece dikkat çekici ABD’de de ilgi gören bir model. 

Genesis, G80, G80 Sport ve G90 markasının altında yer alan yeni 2019 G70 performans sedan ile ABD’li alıcıları sunmak için New York’ta tanıtıldı. 

BMW 3 Serisi ve Audi A4’ün beğenisiyle rekabet edebilmek için Genesis, G70’i Ölüm Vadisi’nden Kuzey İsveç’e ve elbette Almanya’nın Nurburgring Nordschleife’sine kadar dünyanın en zorlu ortamlarında test edildi. 

“Genesis’de, Hyundai tasarımcıları; tutku, özveri ve yetenekle büyülenmeyi ve arzulamayı şekillendirdiklerini ifade ediyor. Hyundai Tasarım Şefi Luc Donckerwolke, G70’in tüm duyuları gergin, kaslı ve zengin, dokunsal bir iç mekanda çekecek şekilde tasarlandığını ifade ediyor. 

ABD’li alıcılar, gelişmiş teknik özelliklerden amiral gemisi Sport modeline kadar, üç aktarma organı konfigürasyonu ve beş trim paketi arasında seçim yapabilecekler. 252 HP 2.0 litre turboşarjlı dört silindirli ve standart olarak arkadan çekişli ve isteğe bağlı AWD’li bir 365 HP 3.3 litrelik ikiz turbo V6’da iki motor mevcut olacak.

Her iki motor da 8 ileri otomatik sunuluyorken, isteğe bağlı 6 vitesli manuel seçeneği de var. Sürüş meraklılarını hedefleyen 2.0T RWD modeliyle öne çıkıyor. 

Diğer Yazılar

Türkiye’de yılın otomobili Hyundai IONIQ oldu

Ahmet Armağan

Hyundai KONA’ya güvenlik anlamında tam not

Ahmet Armağan

Hyundai Elantra’ya 2019 makyajı

Ahmet Armağan