BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Fiat

Fiat Egea satışı 100 bin adete ulaştı

İki yıl üst üste Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili olan Fiat Egea’nın satışları, 100 bin adede ulaştı. Egea model ailesinin 100 bininci üyesi ise Fiat Egea Sedan oldu.
Fiat, ülkemizde yollara çıktığı 2015 yılının son çeyreğinden bu yana 90 bin adetten fazla sedan ve 10 bin adede yakın hatchback ile station wagon karoserli Egea satışı gerçekleştirdi. Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği Egea Projesi’nin Fiat Egea Sedan, Hatchback ve Station Wagon modelleri ihracat pazarlarının yanı sıra iç pazardaki başarısını da sürdürüyor.

Türkiye’de iki yıldır üst üste en çok satılan otomobil modeli olan Egea, ihracattaki performansıyla Tofaş’a üretim rekorları kırdırırken, iç pazardaki başarılı satış adetleriyle de adından söz ettirmeye devam ediyor. Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği Fiat Egea, ülkemizde 100 bininci kez müşterisiyle buluştu. Ankara Fiat yetkili bayii Kartaş Otomotiv’de teslimatı gerçekleşen 100 bininci Egea, 1.6 litre motorlu ve 6 ileri tam otomatik şanzımanlı sedan karoserli versiyon oldu.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “2015 yılının son çeyreğinde pazara sunduğumuz Fiat Egea’nın lansmanından bugüne ülkemizde 100 bin adetlik önemli bir satış rakamına ulaşmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Fiat Egea’nın 2018 yılında da gücüne güç katmaya devam edeceğine inanıyoruz.” dedi.  Fiat markasının sadece ürünler ile değil müşteriye verilen hizmetlerle de değer yaratma hedefiyle çalışmalarını sürdürdüğüne değinen Aytaç “Müşterilerimizin ürün, hizmet ve servis süreçlerimizle ilgili deneyimleri bizim için çok önemli. Bu anlayışın bir ürünü olarak tanıttığımız Fiat Yol Arkadaşım Connect sistemi de beğeni almayı sürdürüyor. Tüm Egea model ailesinde sunduğumuz bu uygulamadan hem mevcut araç sahipleri hem de yeni bir Egea almak isteyen müşterilerimiz faydalanabiliyor. Fiat Yol Arkadaşım Connect teknolojisi ile Türkiye’de kendi sınıfında bir ilki gerçekleştirmenin ve geniş kitlelere bu hizmeti sunabilmenin gururunu yaşıyoruz.” dedi. Altan Aytaç, “Egea’nın başarısına katkıda bulunan tüm müşterilerimize, bayi teşkilatımıza ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” diyerek sözlerini noktaladı.

2015 yılının Ekim ayında önce Türkiye sonra kademeli olarak Avrupa pazarlarında satışına başlanan Egea Sedan’ı takiben; aynı zamanda Tofaş’ın ürettiği 5 milyonuncu araç olma unvanına da sahip olan Egea Hatchback 2016 yılının Mayıs ayında; model ailesinin üçüncü gövde tipi olan Station Wagon ise 2016 yılının Ekim ayında satışa sunulmuştu. Fiat, 2015 yılının son çeyreğinden bu yana 90 bin adetten fazla sedan ve 10 bin adete yakın hatchback ile station wagon karoserli Egea satışı gerçekleştirdi.

Diğer Yazılar

Fiat ve Peugeot grubu birleşmesi tamamlandı. Yeni oluşumun adı: Stellantis

Ahmet Armağan

100 yıllık Fiat Londra klasik otomobil yarışında

admin

Fiat’tan Temmuz ayına özel “Süper Teşvik Kampanyası”

Ahmet Armağan