Citroen

Citroen ticari araçlarda “elektrikli” dönemi başlıyor

Citroen ticari araçlarda “elektrikli” dönemi başlıyor. Hafif ticari araç pazarının en önemli oyuncuları arasında yer alan Citroën 2019 yılının ilk yarısında elde ettiği yüzde 9,2’lik pazar payı ile Avrupa’da 6. sırada yer alıyor.

Citroën bugüne kadar süregelen bu başarıyı bundan sonra da devam ettirmek için 2018 yılında “Inspired by pro” stratejisini devreye aldı ve söz konusu stratejiyi “Manufacture” adında bir satış sonrası hizmetler stratejisi ile destekledi.

Bu strateji, yeni Berlingo Van, Jumpy, Jumper ürün gamı ile profesyonellerin ve ticari araç kullanıcılarının tüm gereksinimlerini karşılayan özel çözümler üretmeyi amaçlıyor. Marka, 2025 yılına kadar elektrikliye geçiş stratejisine uygun olarak birçok elektrikli modelini pazara sunmayı ve tamamen elektrikli bir ürün gamına geçmeyi hedefliyor.

Markanın elektrikli hamlesi Citroën’in büyümesi için önemli bir itici güç olacak ve hafif ticari araç modellerinin yanı sıra markanın binek modellerine de yansıyacak. Marka, bir sonraki adım olarak 2020 yılında Groupe PSA’nın geliştirmiş olduğu elektrikli araç teknolojilerinden yararlanan Jumpy modelinin tamamen elektrikli versiyonunu pazara sunacak. Bunu 2021 yılında tamamen elektrikli yeni Berlingo Van takip edecek.

CITROËN JUMPY: ELEKTRİKLİYE GEÇİŞİN İLK MODELİ

Citroën Jumpy, kompakt van segmentinde çıtayı belirleyen ve çok sevilen bir model. Markanın “Inspired by Pro” stratejisine uygun olarak ve hafif ticari araç müşterilerinin gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilen Citroën Jumpy 2016 yılında tanıtıldı ve bu süre içerisinde 135.000 adet satıldı.

Sağlam, dayanıklı ve geniş kargo alanı ile son derece kullanışlı bir otomobil olan Citroën Jumpy beş farklı versiyonu ile satışa sunuluyor. Tüm bu versiyonlar; yükseltilmiş süspansiyon, koruma plakası, artırılmış taşıma kapasitesi, sürüş destek sistemleri, konfor ve güvenliğe odaklı donanımlarla uzun mesafe kullanımı ve daha atak ve pratik özellikleriyle şehir içi sürüş olmak üzere üç farklı kullanıcı grubunu hedefliyor. Tüm bu versiyonlar ve donanımlarla Citroën Jumpy farklı kullanıcıların beklentilerini karşılayan ideal yol arkadaşı olarak öne çıkıyor.

Diğer Yazılar

Yeni Citroen C3 artık daha da konforlu

admin

Citroen’lerde aralık ayına özel sıfır faiz fırsatı

Ahmet Armağan

Sebastien Loeb Nürburgring’de