Peugeot

Bu Peugeot Boxer çok başka

Peugeot Boxer, sıra dışı tasarımı ve yenilikçi çözümleriyle satışa sunulduğu günden bu yana 720.000 üretim adedine ulaştı ve VDL 2019 için benzersiz bir maceracıya dönüştürüldü. Peugeot’nun alışılmışın dışında tasarımıyla heyecan uyandıran eğlence aracı; Wanderlust Green, Mint, Alcantara Greval Grey ve doğal beyaz renklerinin bir arada kullanılmasıyla görsel açıdan son derece özgün bir duruş sergiliyor.

Peugeot Rifter 4×4 Concept’in izinden giden araç; Dangel dört tekerlekten çekiş sistemi, özel lastikler ve artırılmış yerden yükseklik ile her türlü arazide yeni keşifler için tasarlandı. Kullanıma sunulan 10 m² alan eksiksiz bir keşif deneyimi için üç kişiyi uzun yolculuklarda rahat ettirmek üzere şekillendirildi. Yolun bittiği noktalarda da keşfe devam etmek için Peugeot eM02 FS Powertube elektrikli dağ bisikleti ve Kanada ceviz ağacından üretilen özel bir kano devreye giriyor. Peugeot Boxer 4×4 Concept, 28 Eylül ile 6 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşen “Recreational Vehicle Show”da tanıtıldı.

Peugeot Boxer 4×4 Concept; kum, çamur, kar ve kayalık yollarda da konforlu ve güvenli bir sürüş sunuyor. 4×4 Dangel aktarma sistemi ön akstaki visco kavrama ve diferansiyelden oluşuyor. Sistem; günlük kullanımda 2WD, gerekli durumlarda gücü arka aksa aktaran 4WD ve zorlu arazide arka aksı kilitleyen Lock olmak üzere üç farklı sürüş modu sunuyor. BF Goodrich tarafından tedarik edilen yüksek performans tipi dört adet lastik dört tekerlekten çekiş sisteminin verimliliğini destekliyor.

Zorlu arazi koşullarında engelleri sorun yaşamadan aşabilmek için Peugeot Boxer 4×4 Concept’in ön aksı 30 mm ve arka aksı ise 50 mm yükseltildi. Gerekli olan gücü ise altı ileri manuel şanzımanla kombine edilen 165 HP güç ve 370 Nm tork değeriyle BlueHDi 165 motor üstleniyor.

Diğer Yazılar

2.EL TEST: Peugeot 508 2.2 HDi GT (2011 – 2014)

Ahmet Armağan

Peugeot Winter Drive: Peugeot tutkusu beklemez

Ahmet Armağan

TEST: Peugeot 208 1.2 Puretech EAT6

Ahmet Armağan