BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
BMW MOTOR SPORLARI

Borusan Otomotiv Motorsport 15 Temmuz’da ülkemizi İtalya’da temsil edecek

Borusan Otomotiv Motorsport, İtalya 3H Endurance Champions Cup’ın 2017 sezonu üçüncü yarışı için İtalya-Misano’da geçen seneki birinciliğini tekrarlamayı hedefliyor.

3H Endurance Champions Cup’ın en keyifli yarışlarından biri olan İtalya-Misano yarışı 15 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleşecek.

Yarışın en önemli özelliği gece saatlerinde organize edilmesi ve çoşkulu bir seyirci kitlesine hitap etmesi. Finişin havai fişek gösterileri ile kutlanması gelenek haline gelmiş olan yarışta 12 ekip ve 35 pilot piste çıkacak.

4.226 metre uzunluğundaki pistte, saat 20.50’de start alacak olan yarışa BOM takımı, otomobilleri BMW Z4 GT3’ün direksiyonunda tecrübeli pilotları Aytaç Biter, Levent Kocabıyık ve Fatih Ayhan ile yarışacak.

Sezonun ilk iki yarışı olan Mugello ve Brno’da elde ettikleri ikinciliklerle önemli puanlar toplayan ekibin hedefi, aynı geçen seneki gibi, Misano’da İstiklal Marşı’mızı çaldırmak.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan BOM’un diğer sponsorları Shell, Borusan Lojistik, Netaş, Glasurit, İlke Ticaret, Sofra Grup, Securitas ve TecnoGym.

İtalya 3H Endurance Champions Cup Yarış Takvimi

07-08-09 Nisan Mugello İTALYA

09-10-11 Haziran Brno ÇEK CUMHURİYETİ

14-15-16 Temmuz Misano İTALYA

29-30-01 Ekim İmola İTALYA

10-11-12 Kasım Vallelunga İTALYA

Diğer Yazılar

Opel ile anlaşmalı e-Ralli Kupası için yeni takvim açıklandı

Ahmet Armağan

Yeni BMW M5, dört tekerlekten çekişli ve 600 HP!

Ahmet Armağan

Volkicar’da Lassa V1 Festivali Zamanı