BMW Genel TEST SÜRÜŞLERİ

BMW X1 sDrive 16d test sürüşü

BMW X1, küçük premium SUV segmentinde güçlü bir rakip olmaya devam ediyor. Daha çok küçültülmüş bir X3’e benzeyen X1, güçlü duruyor. İçeride bol miktarda alan var ve bu nedenle kompakt bir hatchback’in yeterince büyük olmadığını düşünen alıcılar için ideal bir aile otomobili olma özelliği de taşıyor. 

Yenilenen X1 , 1 Serisi hatchback’ten daha büyük, X3’ten daha tanıdık gelen stil ve boyutlara sahiptir. Bu yüksek bir sürüş yüksekliği ve birinci nesil modelden daha fazla alan yaratan daha büyük bir gövde anlamına geliyor. 

Yeni BMW X1, özellikle ön kısımda daha baskın, etkileyici bir aura yayıyor. Burada daha büyük bir BMW ızgarası ve ortada birleşen böbrekler daha keskin ışık ikonografisi ve entegre LED sis farları ile daha büyük hava girişlerine sahip bir tampon ile birleşiyor. Yeni Adaptif LED farlarla da bu değişime ayak uyduruyor. X1’in arka tarafı da yeni stil özelliklerini barındırıyor. 

BMW X1 M Sport özellikleri

BMW X1 M Sport’un tasarımı zaten tanıdık bir atletizm yayıyor. M Sport süspansiyon sayesinde (sürüşte on milimetre düşüş getiren yükseklik), genişletilmiş özelliklere sahip BMW Individual Parlak Shadow Line kaplama ve M Aerodinamik paketi’yle birlikte sunuluyor. 

BMW X1‘de ön rüzgarlık, yan etekler, tekerlek yuvası kaplaması, difüzör ve kaplamaM Sport gövde renginde geliyor. 

BMW X1’in süspansiyon teknolojisi, BMW’nin gelenekselleşmiş çevikliği sunuyor.  Hassas bir şekilde kontrol edilebilir bir kullanım sunan otomobil, direksiyon ve genel dinamikler her zamanki gibi iyi dönüşleri sağlıyor. 

BMW X1 1.5 dizel motor özellikleri neler?

BMW X1’in kalbinde 1.5 lt’lik üç silindirli motor yatıyor. Bu motor 116 HP gücünde ve 270 Nm tork değeri üretiyor. 7 ileri çift kavramalı şanzımanla gücünü yere aktaran otomobil, son derece ekonomik değerlere imza atıyor. 

1575 kg ağırlığındaki X1’in 100 km’deki ortalama yakıt yüketimi sadece 4.8 lt. Bu tabii ki fabrika verisi. Bizim kullandığımız süre zarfında karma bir tüketim değeriyle karşımıza çıkan sonuç ise 6.5 lt dolaylarındaydı. Ki bu da bence bu sınıftaki bir SUV için oldukça iddialı. 

BMW X1 iç mekan

Kabine baktığımızda ilk gözümüze çarpan yüksek çözünürlüklü 10,25 inç dokunmatik kontrol ekranı oluyor. Sürüşle ilgili tüm bilgileri bu ekrandan takip edebiliyorsunuz. Sezgisel bir  kontrole sahip. Çok fonksiyonlu direksiyon ve merkez konsolda bulunan iDrive Butonu ile birçok parametreye kolayca erişebiliyorsunuz.

Gösterge paneli de eskiye göre yenilenmiş olarak bizi karşılıyor. Siyah Panel teknolojisi ile tasarlanmış gösterge paneli, ek olarak istenen ilgili içerikleri ortada yer alan renkli 5,7 inç ekranda gösteriyor. 

BMW X1 ülkemizde iki farklı motor ve üç farklı donanım seçeneğiyle satılıyor. Benzinli motor da tıpkı dizel gibi 1.5 lt üç silindirli. M Sport donanımın dışında X-line ve Premium Line seçenekleri bulunuyor. 

Diğer Yazılar

Yeni BMW 3 Serisi İstanbul’da tanıtıldı

Ahmet Armağan

Karantinayı Keyifli Kılacak Sürükleyici Dizi Tavsiyeleri

admin

Renault Talisman Benzersiz İnovasyonlarıyla Türkiye’de