BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Toyota YENİLİK

Yeni Toyota Auris (2019) ilk detaylarla karşınızda

Yeni Toyota Auris (2019) ilk detaylarla karşınızda… Toyota Yeni Küresel Mimarisi (TNGA), Toyota’nın gelecekteki tüm aktarma organları ve araç geliştirmelerinin temelini oluşturuyor. 

Yeni Auris’in TNGA platformu, ağırlık merkezi, çok bağlantılı arka süspansiyon ve kilit noktalardaki takviye olarak yüksek mukavemetli çelik kullanımı ile daha sert gövde kabuğu sayesinde daha özel bir sürüş deneyimi garanti ediyor. Tüm bunlar yeni Auris’in sürüş ve konfordan ödün vermeden istikrarlı bir karakter ortaya koymasını sağlıyor. 

Toyota Global Design Genel Müdürü Simon Humphries, “Yeni Auris’le birincil hedefimiz, iç kullanışlılıktan ödün vermeksizin pazardaki en cesur ve dinamik hatchback’i yaratmak” dedi.

Selefine göre daha uzun ve daha düşük olan yeni Auris, çok daha dinamik bir tasarım ve daha çarpıcı frontal bir stil yansıtıyor.

Yeni Auris’in toplam uzunluğu 40 mm arttı. Daha da önemlisi, yeni hatchback’in toplam yüksekliği yaklaşık 25 mm azaldı. 

Yeni frontal stil, Toyota’nın Under Priority Catamaran ve Keen Look tasarım felsefelerinin bir başka evrimi. Düz, kapaklı bir kaputun kavisli ön kenarının altında, dar üst ızgarada merkezi bir Toyota logosu ve uçlarında, (DRL) entegre all-LED far kümeleri bulunuyor.

Hibrit stratejisini genişletmeye devam eden Toyota, yeni jenerasyonda bir benzinli ve iki farklı hibrit motor seçeneği sunacak. 1.2 litre turbo beslemeli benzinli motorun yanı sıra 122 HP güç üreten 1.8 litre ve 180 HP güç üreten yeni 2.0 litrelik hibrit motorlarla otomobil dünyasındaki yerini alacak.

yeni auris 2019 ne zaman gelecek, yeni auris 2019 fiyat, yeni auris ne zaman gelecek, yeni auris ne zaman türkiyede, auris 2019 interior, 2019 auris, toyota auris 2019 fiyat, yeni auris 2018

Diğer Yazılar

2023 Honda Civic Type R karşınızda

Ahmet Armağan

Elektrikli MG Cyberster, 2024’te yollarda olacak

Ahmet Armağan

PEUGEOT 9X8 Hypercar’a özel görsel şölen

Ahmet Armağan