BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Skoda Octavia Rs İlk Kez Plug-In Hybrid Olarak Sunulacak | Otomobilkolik
OTOMOBİL Skoda

Yeni Skoda OCTAVIA RS İlk Kez Plug-In Hybrid Olarak Sunulacak

Yeni Skoda Octavia Rs, siyah ızgarası, dinamik tasarımı ve arkada yer alan Aero Flap’leri ve siyah difüzör ile RS ailesinin bir üyesi olduğu ilk bakışta gösteriyor.

Selefinden daha uzun ve geniş gövdesiyle yeni Skoda Octavia Rs, kompakt sınıfın en iddialıları arasındaki yerini pekiştirmeye geliyor.

Hem 5 kapılı liftback, hem station wagon, hem de plug-in hybrit iV versiyonunun fotoğrafları yayınlanan yeni Skoda Octavia, geçen ay tanıtılan Golf 8’e benzer değişimler taşıyor. Eskiye oranla 19 mm -Combi versiyonunda 22 mm- daha uzun, 15 mm daha geniş olan Octavia’nın aks mesafesi 2686 mm olarak açıklandı.

Siyah alaşım jantlar ise, kırmızı fren kaliperler ile tamamlanıyor. Sedan versiyonda siyah RS spoyleri yer alırken, COMBI de ise gövde rengi tavan spoyleri bulunuyor. Octavia RS’in siyah ağırlıklı kabininde ise kontrast yaratan dikişler, spor koltukları ve çok fonksiyonlu deri spor direksiyon öne çıkıyor.

RS, dinamik performansını şarjlı hibrit güç ünitesinden elde ediyor. 1.4 TSI benzinli motor ve 85-kW elektrikli motoru toplamda 245 HP ve 400 Nm tork üretiyor. Ayrıca 30 g/km civarında CO2 emisyonu olacak. Bununla birlikte Skoda OCTAVIA RS tamamen elektrikli sıfır emisyonla modda 55 kilometre kadar yol kat edebiliyor. RS modelinde yer alan spor süspansiyonlar ise dinamik bir sürüş sağlıyor.

Skoda, çok satan türev Rs’i piyasaya sürdükten haftalar sonra 2020 yılı içinde Scout da yelpazeye eklenecek.

Diğer Yazılar

Mazda Yeni SUV’u CX-9 İle L.A Otomobil Fuarı’nda

ÖTV indirimi 2018… Hangi araçlarda geçerli olacak?

Ahmet Armağan

İşte Lenovo oyun bilgisayarları Legion!

admin