Reklam Bannerı
Otomobilkolik
Porsche YENİLİK

Yeni Porsche Macan dikkatleri üzerine çekecek!

Porsche, yeni Macan’ı ilk defa Şanghay’da görücüye çıkardı. Bu kompakt sınıf SUV, 2014 yılında ilk kez piyasaya sürülmesinden bu yana büyük bir başarıya imza attı. Şimdiyse tasarım özellikleri, konfor, bağlanabilirlik ve sürüş dinamikleri bakımından büyük bir değişim geçiren Macan, kendi segmentinde Porsche’nin sportif amiral gemisi pozisyonunu koruyor. Üç boyutlu LED şerit arka farlarıyla yeni Macan, Porsche’nin tasarım DNA’sını taşıyor.

LED teknolojisi ise ön farlarda standart olarak sunuluyor. Yeni dokunmatik 11 inçlik Porsche Communication Management (PCM) ekranı, yeniden tasarlanmış ve yeniden konumlandırılmış olan hava menfezleri ve 911 serisinden görmeye alışık olduğumuz GT spor direksiyon otomobilin içinde yapılan en çarpıcı değişiklikler arasında. PCM, standart olarak sunulan online navigasyon sistemi ve akıllı sesli komut özelliği gibi yeni dijital fonksiyonlara erişim sağlıyor. Otomobilin konfor sağlayan ekipman yelpazesi ise artık yoğun trafik asistanı, iyonlaştırıcı ve ısıtmalı ön cam özelliklerini kapsıyor.

Otomobilin dışında yapılan akıllıca değişiklikler sayesinde yeni Macan şimdi hiç olmadığı kadar sportif ve modern bir görünüme sahip. Otomobilde bulunan birçok detay, ikonik 911 spor otomobil ve 918 Spyder modellerinin DNA’sını yansıtıyor. Yeni Macan’da aydınlatma özellikle kilit bir rol oynuyor: Yeni Macan’ın ön farlarında LED teknolojisi standart olarak sunuluyor.

Yeni Macan’ın 911’e olan bağı, otomobilin iç mekan opsiyonlarından olan GT spor direksiyonla pekişiyor. Direksiyona entegre edilmiş olan mod kumandası ve Sport Response Düğmesi de Sports Chrono Paketi seçeneği ile Macan’da mevcut. Porsche, konfor seçeneklerinin listesini genişleterek bunlara ısıtmalı ön cam ve iç mekandaki hava kalitesini iyileştirmek için bir de iyonlaştırıcı ekliyor. Yeni gövde renkleri olan “Miami Mavi”, “Metalik Mamba Yeşil, “Metalik Dolomit Gümüş” ve “Crayon” yeni iç mekan paketleriyle birlikte Macan için hiç olmadığı kadar daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunuyor.

Yeni Porsche Communication Management (PCM) sayesinde Macan müşterilerine tam bağlanılabilirlik ve sayısız dijital özellik sunuyor. Porsche’nin yükselen orta konsolunun üzerinde yedi inçten 11 inçe yükseltilmiş olan yeni full-HD dokunmatik ekran yeniden tasarlanmış olan gösterge paneliyle mükemmel bir uyum sağlıyor. Panamera ve Cayenne modellerinde de olduğu gibi bilgi ve eğlence sisteminin kullanıcı ara yüzü önceden belirlenmiş olan kutucuklar kullanılarak kişiselleştirilebiliyor. Yeniden tasarlanmış olan hava menfezleri ise ortadaki ekranın altında yer alıyor.

Tüm Macan’larda standart olarak sunulan Connect Plus modülü ile otomobil artık tamamen ağ tabanlı. Bu modül, standart online navigasyon sisteminin parçası olan akıllı sesli komut ve gerçek zamanlı trafik bilgisi gibi dijital özellikler ve hizmetler için zemin oluşturuyor. Bu sistemin en önemli özelliklerinden biri ise yoğunluk bazlı trafik verisi sunan son teknoloji ürünü “Here Cloud” sistemi. Yeni Offroad Precision Uygulamasını kullanarak Macan’la yapılan arazi sürüşlerini kaydetmek ve analiz etmek de mümkün.

porsche macan fiyat, porsche macan sahibinden, porsche macan 2018 fiyat, porsche macan fiyat listesi 2018, porsche macan 2019, porsche macan 2019 fiyatı, porsche macan vergisi, porsche macan fiyat listesi 2019 sıfır

Diğer Yazılar

Hyundai KONA Elektrik’in seri üretimi başladı

Ahmet Armağan

Ford Puma ST Şimdi Türkiye’de

Ahmet Armağan

Yeni Peugeot 408 ne zaman Türkiye’ye gelecek?

Ahmet Armağan