Reklam Bannerı
Otomobilkolik
Peugeot YENİLİK

Yeni Peugeot 508’in ilk fotoğraflar ve detayları ortaya çıktı

Peugeot 508’in birkaç fotoğrafı Cenevre Motor Show’da açılışının öncesinde olarak ortaya çıktı.

Ortaya çıkan ilk fotoğraflar, modelin şık ve daha lüks bir tasarıma geçeceğini ortaya koyuyor.

Önden baktığımızda, ince farlarla çevrili ve fang şeklinde olan LED gündüz farları ile göze çarpan görünüm tanıdık bir ızgara ile tamamlanıyor.

Yeni Peugeot 508’in daha fazla sportifliği yansıtan çizgilerle tasarlandığını görüyoruz. Ve model coupe benzeri bir görünüm veren şık bir çatıya sahip.

Arkada, entegre bir arka spoyler bulunuyor. Modelin ayrıca GT versiyonlarında ince arka stoplar ve çift egzoz sistemi yer alıyor.

508 GT, benzersiz bir ızgara, ve özel alaşım jantlar ile ayırt edilebilir. Model aynı zamanda siyah ayna başlıkları ve siyah pencere kenar trimini de içeriyor.

Kabin ise artık çok daha lüks görünüyor. Markanın i-cockpit felsefesi yeni Peugeot 508’de de yer buluyor.

Farklı direksiyon simidinin arkasına konumlandırılan ekranlar TFT olarak sunuluyor. Sürücüler kendilerini deri döşeme ve ahşap döşeme ile çevrili bir kabinde bulacaklar. Aracın dijital gösterge kümesi, teknoloji infotainment sistemi ve Focal ses sistemi ile kombine ediliyor.

Diğer önemli geliştirmeler arasında LED ortam aydınlatması ve ince havalandırma kanallarıyla ayırt edici bir gösterge panosu bulunuyor.

Motor seçenekleri teyit edilmedi ancak rapor, modelin 1.5 ve 2.0 litrelik BlueHDi dizel motorlarının yanı sıra çeşitli benzinli seçeneklerle sunulacağını yönünde. Ayrıca, 300 HP (220 kW) üreten bir hibrid modeli de olabilir.

Diğer Yazılar

Groupe PSA elektrikli hafif ticariler 2021’de tanıtılacak

Ahmet Armağan

Peugeot Paris Otomobil Fuarı’nda yeni modeli 408 ve yeni E-208’i tanıtacak

Ahmet Armağan

Toyota’nın arazi canavarı yeni Land Cruiser tanıtıldı

Ahmet Armağan