Genel Opel

Yeni Opel Corsa ve Corsa-e AUTOBEST ödülünü aldı

Avrupa’nın en iyisi Yeni Opel Corsa oldu. 31 ülkenin gazetecilerinden oluşan uluslararası AUTOBEST jürisi test sürüşlerini İstanbul’da yaptı. Yeni Opel Corsa’yı “Avrupa’da 2020 Yılının Satın Alması En Mantıklı Otomobili” seçti.  Yeni Opel Corsa üç nesli  ile AUTOBEST ödülünü kazanan ilk otomobil olarak tarihe geçti.

Yeni Opel Corsa ilk kez içten yanmalı motor seçeneğinin yanısıra, tamamen elektrikli versiyonu Corsa-e modeli ile de Avrupa yollarına çıkıyor.

Corsa, uluslararası gazetecilerden oluşan jüri tarafından birinci ve bununla birlikte değerinin karşılığını en iyi veren otomobil olarak seçildi.  

Otomotiv alanında uzmanlaşmış gazetecilerden oluşan jüri, 27-28 Kasım tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen final test sürüşleri sonrası kararını verdi. Bu ödül aynı zamanda AUTOBEST için bir rekor niteliğini de taşıyor. Bugüne kadar hiçbir otomobil modeli üç nesil ile “Avrupa’da Satın Alması En Mantıklı Otomobil” (Best Buy Car of Europe) seçilmemişti.

Yeni Opel Corsa ve Corsa-e AUTOBEST ödülünü aldı

“Bu ödülü aldığımız için çok mutluyuz.”

Diyerek değerlendirmesine başlayan Opel CEO’su Michael Lohscheller ekledi: “Bağımsız uzman gazetecilerin kararı, Yeni Opel Corsa ile herkesin ulaşabileceği, geleceğe odaklı bir otomobil yarattığımızı gösteriyor.

Yeni Opel Corsa, üstün sürüş dinamikleri ile gelişmiş, verimli ve iyi donanımlı bir otomobil. Öte yandan Corsa bu ödül ile birlikte üç kez AUTOBEST tarafından birinci seçildi.

Bu başarı en gelişmiş teknolojileri ve en iyi otomobili sunma vaadimizi her üç nesilde de eksiksiz yerine getirmiş olduğumuzu gösteriyor.”

Opel, 2007 yılında 4. ve 2015 yılında 5. nesil Opel Corsa ile, geçtiğimiz sene ise Opel Combo ile AUTOBEST’i kazandı. Şimdi ise Corsa ve Corsa-e bu geleneği sürdürüyor.

Opel Corsa’nın sunduğu günlük kullanım kolaylığı, gelişmiş teknolojiler, verimlilik, heyecan verici bir tasarım ve sürüş keyfi başarının reçetesini oluşturuyor.

Her bir Corsa versiyonu teknoloji harikası en güncel sürüş destek sistemleriyle donatılıyor. Buna; yaya algılama özellikliğine sahip çarpışma önleme sistemi, akıllı hız sabitleme sistemi, şerit koruma uyarı sistemi ve trafik işareti tespit sistemi gibi donanımlar da dahil.

Diğer Yazılar

Opel’in yeni SUV’u Grandland X tanıtıldı

Ahmet Armağan

Düzce Off-Road Yarışları Nefes Kesti

A’dan Z’ye 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak modeller