BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Genel Nissan YENİLİK

Yeni Nissan Qashqai artık çok daha çekici!

Yeni Nissan Qashqai’nin en belirgin değişimi dış görünümünde fark ediliyor. 

Markanın ‘Premium Dinamizm’ tanımıyla yeniden tasarladığı Nissan Qashqai, çağdaş yeni bir görünüm sunan yenilikleriyle her açıdan yine sınıfının lideri olmaya aday.

Qashqai ön tarafta entegre yeni bir ön tampon ile karşımıza çıkıyor. Daha kaliteli parlak kaplamalar ve daha fazla siyah plastik otomobilin gövde renginde çok daha fazla yer buluyor. Ayrıca belirgin havalandırma girişleri otomobile farklı bir sportiflik katıyor.

Qashqai, yeniden tasarlanan ön yüzü kalbinde yeni Nissan rozeti ve Nissan’ın ikonik ‘V-motion’ ızgarasıyle artık çok daha dikkat çekici.

Tam LED farlar Qashqai modelleri için, ‘bumerang’ DRL imzası far ünitesinin üst kısmına doğru uzanıyor ve yeni.

Kısa farlar üzerinde artık Adaptif Ön Aydınlatma Sistemi (AFS) sahip.

Yüksek ışın günü, yeni entegre DRL / gösterge ışığı ünitesi dört yeni LED reflektörden oluşuyor.

İstiridye kabuğu şeklindeki kaput, doğrusal kenarlar yerine yan yana gelen tek bir eğri şeklinde yeniden tasarlanmış. Keskin yeni çizgiler kaput üzerinde daha belirgin ve sadece 5 mm yarıçapında.

Yeni Qashqai’nın arka kısmıda tampon daha çağdaş bir şekil ve daha özel bir görünümle karşımıza çıkıyor. Yine N-CONNECTA ve üzerinde donanımlarda saten gümüş ekler bulunacak.

Qashqai değişiklikler sonrası toplamda 4377 mm’den 4,394mm uzunluğa kavuştu. Genişlik (1,806mm) ve yükseklik (1,595mm) ise değişmeden aynı kaldı.

Yeni Qashqai gürültü, titreşim ve sertlik (NVH) performansına önemli gelişmeler yaşıyor. Ses yalıtım malzemesi, ve daha yüksek bir kalite malzemesiyle yerini değiştirmiş. Ön kapı iç ve arka tekerlek kemerleri arkasında bu geliştirmeler eklenmiş. Arka kapı camı artık daha kalın veön kapıların etrafında ek destekler eklendiği belirtiliyor.

Sonuç ise kabinde yol ve rüzgar gürültüsü her Qashqai modeline düşürülmüş olarak karşımıza çıkacak. Kalibrasyon gelişmelerinin ardından 1.6 litre dizel sayesinde daha az motor gürültüsü vaat ediliyor. 

Aerodinamik performansı Qashqai’nin güçlü bir parçası oldu. Yine sınıfında en iyilerden biri olarak 0.32 Cd’lik değerle sunuluyor.

Nissan ayrıca yeni Qashqai ile yeni Qashqai ProPILOT’u tanıtacak. 

ProPILOT yoğun trafik sıkışıklığı ve yüksek seyir hızı sırasında karayollarında tek bir şerit olarak direksiyon, hızlanma ve freni kontrol ediyor. 

Verimli motorlar Qashqai’de müşterin ihtiyaçlarını  karşılamak için benzinli ya da dizel altı ileri vitesli manuel veya CVT Xtronic otomatik şanzımanlar ve iki veya dört tekerden çekişli olarak sunulacak.

1.5 dizel 110 HP, 1.6 dizel 130 HP, 1.2 benzinli turbo 115 HP ve 1.6 benzinli turbo 163 HP’lik motorlara yer verilecek.

nissan qashqai 2017, nissan qashqai 2018, nissan qashqai 2012, nissan qashqai 1.5 dci, nissan qashqai 2, nissan qashqai yorum, nissan qashqai 1.2, nissan qashqai özellikleri, nissan qashqai fiyatları,

Diğer Yazılar

Yeni Infiniti Q60, coupe ruhunu geri getiriyor

Ahmet Armağan

Yeni Peugeot 308 SW yenilenen yüzüyle karşınızda

Ahmet Armağan

Dacia Jogger Türkiye’ye ne zaman geliyor? Fiyatı ne olacak?

Ahmet Armağan