BMW Bannerı
Otomobilkolik
MINI YENİLİK

Yeni MINI John Cooper Works Cabrio

2016-mini-jcw-cabrio21

Yeni MINI John Cooper Works Cabrio, heyecan verici performans özelliklerine ve dışa dönük bir karizmaya sahip bu otomobilin motoru, süspansiyon teknolojisi ve aerodinamik özellikleri köklü bir yarış deneyiminden yararlanılarak geliştirilmiş.

MINI John Cooper Works modelleri için özel olarak geliştirilen 231 HP’lik 2.0 litrelik 4 silindirli motora sahip. Mevcut motor nesli, temel olarak MINI TwinPower Turbo Teknolojisini içeriyor.

Önceki modeline kıyasla 20 HP ve yeni MINI Cooper S Cabrio’ya kıyasla 39 HP daha fazla güç sunuyor. Torku ise 320 Nm. 6 ileri düz şanzıman standart ve 6 ileri Steptronic şanzıman ise opsiyonel olarak sunuluyor. Ortalama yakıt tüketimi, 6.5lt/100km. (otomatik: 5.9 lt/100km, ortalama CO2 emisyonu ise  152g/km.

0’dan 100km/s’e düz şanzımanla 6.6 saniyede, Steptronic şanzımanla ise 6.5 saniyede ulaşıyor.

Maksimum hızı ise 7km/s artırılarak 242km/s’e yükseltilmiş. (otomatik: 240km/s).

Otomobil konsepti ve motor performansı karakterine uygun olarak kusursuz biçimde ayarlanmış yüksek kalitede süspansiyon teknolojisi içeriyor. Standart modelde Brembo spor fren sistemi, Track Spoke silver 17 inç John Cooper Works hafif alaşım jantlar, hıza bağlı Servotronic direksiyon desteği bulunuyor. Dinamik Amortisör Kontrolü opsiyonel olarak tercih edilebiliyor. DTC (Dinamik Çekiş Kontrolü), EDLC (Elektronik Diferansiyel Kilit Kontrolü) ve Performans Kontrolü ile Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ise standart donanımda yer alıyor.

Oldukça düşük bir sesle çalışan tamamen elektrikli yeni kumaş tavan ilk kez entegre edilmiş. Soft tavan, yalnızca bir düğmeye basılarak 18 saniye içerisinde ve 30km/s’e kadar hızlarda tam otomatik olarak açılıp kapatılabilir özellikte. Kayar tavan fonksiyonu, tüm yol hızlarında kullanılabiliyor. Kaliteli İngiliz Bayrağı grafiğiyle entegre edilmiş MINI Yours tavan ise opsiyonel.

Diğer Yazılar

Borusan Otomotiv Motorsport yeni M4 GT4’ü tanıttı

Ahmet Armağan

BMW’nin amiral gemisi 7 Serisi (2019) yenilendi

Ahmet Armağan

Mercedes EQE sportif elektrikli sedan satışa sunuldu

Ahmet Armağan