BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Ford YENİLİK

Yeni Ford Focus tanıtıldı. Peki ne zaman gelecek? (2019)

Yeni Ford Focus tanıtıldı. Peki ne zaman gelecek? (2019). Yepyeni tasarımıyla yeni Ford Focus, teknoloji, konfor, sürüş deneyimi ve büyüyen boyutları ile yeni bir çağı müjdeliyor

CUV tasarım hatlarına sahip maceracı ‘Active’ ve lüks donanım detayları ile ön plana çıkan ‘Vignale’ serileri ilk defa yeni Focus ile sunulacak.

Avrupa’daki Ford modellerinde ilk kez kullanılan “Head-up” gösterge, yeni Ford Focus sürücülerine direksiyonda daha fazla güven verirken; Geliştirilmiş Otomatik Park Sistemi, bir düğmeye basarak tam otomatik park manevraları yapılmasını sağlıyor.

Yeni Ford Focus ile ilk defa sunulacak özelliklerden olan, seçilebilir Sürüş Modları, geliştirilmiş tam bağımsız arka süspansiyon sistemleri ile birlikte yüksek sürüş konforu sağlayacak.

Dinamik ve heyecan verici özellikleriyle öne çıkan Yeni Focus, yolculuklarınızda bağlantı için FordPass Connect entegre modem, Kablosuz şarj bölmesi, 8 inç renkli dokunmatik ekranlı SYNC 3 ve B&O PLAY ses sistemi sunuyor.

Ödüllü EcoBoost benzinli ve 8 ileri otomatik şanzıman ile kombine edilen yeni tasarım EcoBlue dizel motorları yüksek performans sunarken yüzde 10’a varan yakıt tüketimi iyileştirmesi sağlıyor.

Yeni Focus ile ilk defa sunulacak olan Dur&Kalk (‘Stop & Go’) fonksiyonu ile Geliştirilmiş Adaftif Hız Kontrol Sistemi, Trafik levhası Tanıma ve Şerit Hizalama teknolojileri ile artık yarı otonom düzeyde geliştirilmiş sürücü destek teknolojileri ile güvenli ve konforlu sürüş sağlanacak. Yeni kamera sistemi ile geliştirilmiş Dinamik Ön Far Sistemi, virajlarda ve dönemeçlerde geniş açılı viraj aydınlatması sunuyor.

Yeni Ford Focus’ta motor ve şanzıman seçenekleri, 6 yıl üst üste sınıfının en iyi motoru ödülüne sahip 1.0l EcoBoost ve yeni 1.5l Ecoboost motoru içeriyor.

Endüstride 3 silindirli motorlarda ilk olarak Ford tarafından geliştirilen silindir devre dışı bırakma teknolojisi de yine bu 2 motor seçeneği ile performanstan ödün vermeden yakıt tasarrufuna katkıda bulunacak. Benzinli motorlara ek olarak Yeni 1.5 litre EcoBlue ve 2.0 litre EcoBlue dizel motorlar 8 ileri otomatik şanzıman seçeneğine sahip olup mükemmel yakıt verimliliğini sağlarken vites geçişlerini sürüş tarzına adapte ediyor; şık ve ergonomik tasarıma sahip Döner Vites Değiştirme Kadranı ile kontrol ediliyor.

Yeni Ford Focus’un yıl sonuna doğru ülkemize gelmesi planlanıyor. 

ford focus 2019
2019 ford focus sedan
2019 ford focus fiyatları
focus 2019 sedan
focus 2019 fiyat
yeni focus 2019
yeni focus sedan 2019
yeni ford focus 2019

Diğer Yazılar

2022 Range Rover satışa sunuldu. İşte Fiyatı ve Tüm Özellikleri!

Ahmet Armağan

Honda’dan 30 farklı elektrikli araç geliyor

Ahmet Armağan

Mercedes CLE tanıtıldı. Kasım ayında Avrupa’da satışa sunulacak

Ahmet Armağan