BMW Genel YENİLİK

Yeni BMW X5 M ve BMW X6 M Competition: Kusursuz performans

Yeni BMW X5 M ve BMW X6 M, Lüks Spor Aktivite Aracı (SAV) ve Spor Aktivite Coupe (SAC) olmak üzere iki otomobil segmentlerinde yüksek performanslı BMW M GmbH rozetiyle üçüncü nesil olarak karşımıza çıkıyor. Genel konsept, yüksek dinamizm, çeviklik ve hassasiyet için klasik M ruhunun yeniden yapılanmış hali olarak; BMW X modellerinin ünlü olduğu çok yönlülük, dışa dönük tasarım ve modern lüks ile birleşiyor.

BMW X6M

BMW X5 M, 600 HP’lik güç ve 750 Nm torka sahipken, Competition modelinde bu değer 625 HP’ye çıkıyor. X6 M’de de durum farklı değil. Bu önemli güç artışı, M TwinPower Turbo teknolojisine sahip yüksek devirli 4.4 litrelik V8 motordan geliyor. Motordaki gelişim, soğutma ve yağ besleme sistemleri ile spor egzoz sisteminin yeniden ayarlanmasıyla elde ediliyor.

BMW X5M

Sekiz kademeli M Steptronic şanzıman yine görevini başarıyla yerine getirirken, M xDrive dört tekerlekten çekiş sistemi 4WD / 4WD Sport modlarında ayarlanabiliyor. M xDrive, çekiş sistemi Active M Diferansiyel ile birlikte çalışıyor.

BMW X6M

Eşsiz performans sayesinde X5 M, 3.9 saniyede, X6 M ise sadece 3.8 saniyede 0’dan 100 km/s’lik hıza ulaşıyor. İki otomobilin testleri, Miramas ve Arjeplog tesislerinde ile Nürburgring-Nordschleife pistinde gerçekleştirildi.

Elektronik olarak kontrol edilen amortisörler, M’e özgü adaptif süspansiyon sistemi ve M Servotronic direksiyon ile birlikte M Dynamic Mode iki otomobilde de standart olarak sunuluyor. Ayrıca 21 inçlik jantlar da standart donanımda yer alıyor. Competition modelinde ise 22 inçlik hafif alaşım sahip M jantlar sunuluyor.

BMW X5M

Kabinde de sportif ama bir o kadar da lüks birçok detay var. Yükseltilmiş oturma pozisyonu görkemi bir M hissi yaratırken, M çok işlevli koltuklar adeta göz kamaştırıyor. BMW Individual ince taneli Merinos tam deri döşeme de standart. Competition modelleri içinse özel deri döşeme kullanılıyor.

Direksiyon üzerinden M xDrive, fren sistemi gibi farklı ayarlara geçebileceğiniz M butonları bulunuyor.

Tanıtımlar Los Angeles Motor Show 2019’da yapılacak olan BMW X5 M ve BMW X6 M, Nisan 2020’den itibaren Avrupa başta olmak üzere satışla sunulacak…

BMW X6M

Image 1 of 15

BMW X6M

Diğer Yazılar

Yeni Porsche 911 Carrera Kasım Ayında Satışta

Tamamen elektrikli Skoda ENYAQ iV Coupe

Ahmet Armağan

Yeni Ford Fiesta satışa sunuldu. İşte fiyatlar…

Ahmet Armağan