BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
BMW OTOMOBİL

Yeni BMW iX3 tamamen elektrikli SUV

Yeni BMW iX3, BMW’nin elektrikli mobilite alanındaki gözde temsilcisi olarak dikkat çekiyor. WLTP kriterlerine göre 459 kilometrelik menzile sahip.

Beşinci Nesil BMW eDrive Teknolojisi

BMW’nin Çin’deki fabrikasında üretilecek olan BMW iX3, barındırdığı beşinci nesil eDrive teknolojisini de gözler önüne seriyor. Beşinci nesil BMW eDrive teknolojisi sayesinde elektrikli motor, şarj ve yüksek voltajlı batarya teknolojilerinde önemli bir gelişim sağlanarak performans, verimlilik ve menzil konusunda en iyi seviyelere ulaşılabiliyor . Beşinci nesil BMW eDrive teknolojisi, Yeni BMW iX3’ten sonra önümüzdeki dönemde BMW iNext ve BMW i4 modellerinde de kullanılacak.

BMW iX3 ne zaman satışa sunulacak?

BMW iX3,  2021 yılı ilk çeyreğinde Türkiye’de yollarla buluşmaya hazırlanıyor. Yeni BMW iX3’ün elektrik motoru, yapılan geliştirmeler sonucunda BMW’nin tamamen elektrikli mevcut modellerinden yüzde 30 daha fazla güç yoğunluğuna sahip. Yeni güç ünitesi, 290 hp maksimum güç ve 400 Nm maksimum tork üreterek BMW genlerine yakışır bir performans ortaya koyuyor. Bu yüksek güç çıkışı, Yeni BMW iX3’ü 6.8 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırabiliyor. Üstün çekiş gücü ve maksimum verimliliğiyle BMW iX3, efsane BMW sürüş keyfini doruklarda yaşatıyor.

10 Dakika Şarjla 100 Kilometre Menzil

BMW’nin şimdiye kadar kulandığı en yüksek voltaj ve depolama kapasitesine sahip pil hücresi teknolojisiyle BMW iX3, WLTP kriterlerine göre 459 kilometre, NEDC test kriterlerine göre ise 520 kilometrelik bir menzil sunuyor. Beşinci nesil eDrive teknolojisine sahip BMW iX3, yalnızca 10 dakikada WLTP kriterlerine göre yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile ulaşırken hızlı şarj istasyonlarında 34 dakikada yüzde 80’lik şarj kapasitesine ulaşıyor.

Hans Zimmer ile birlikte geliştirilen BMW IconicSounds Electric donanımı, ilk kez Yeni BMW iX3’te görücüye çıkıyor. Elektrikli araçlara daha fazla ‘‘ruh’’ katan BMW IconicSounds Electric, Yeni BMW iX3 çalışırken ya da durduğunda etkileyeci ses kompozisyonları oluşturabiliyor.

Diğer Yazılar

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe Türkiye’de

admin

Opel’den benzersiz Ağustos fırsatları

Ahmet Armağan

Borusan Otomotiv’den Karbon Ayak İzini Azaltacak İşbirliği

Ahmet Armağan