BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
BMW YENİLİK

Yeni BMW i8 Roadster

BMW i8’in başarı öyküsüne büyüleyici bir başka model daha ekleniyor. 2014’teki lansmanından bu yana dünya çapında 2 + 2 kişilik en çok satan plug-in hibrid spor otomobil, şimdi yeni BMW i8 Roadster ile iş başında. Yeni BMW i8 Roadster, elektrikli olarak açılan ve iki kişilik olarak tasarlanan yumuşak tavana sahip ve sıfır emisyonun hazzını yaşatan ender otomobillerden biri olacak. Yeni bir duygu hissi ile mobilite ve birinci sınıf performans özgürlüğünü birleştiren otomobil.

BMW i8 RoadsterBMW i8 RoadsterBMW i8 RoadsterBMW i8 RoadsterBMW i8 RoadsterBMW i8 RoadsterBMW i8 Roadster

Yeni BMW i8 Roadster da yeni BMW i8 Coupé’deki gibi, alüminyum şasi ve yolcu kabini ile LifeDrive araç mimarisini karbon elyaf takviyeli plastikten (CFRP) ile birleşen yapıyla üretiliyor. Her iki modelde de yeniden optimize edilmiş BMW eDrive teknolojisi sunuluyor.

Hücrenin kapasitesinde ve enerji içeriğinde önemli bir artışa sahip olan yüksek voltajlı pil ve yüksek gücü olan bir elektrik motoru kullanılıyor.

BMW i8 Roadster’ın geniş yumuşak tavanını açtıktan sonra benzersiz bir mekanizma sunuyor. Kompakt yapısı sadesinde bu yumuşak tavanı dikey olarak koltukların arkasında 100 lt’lik alana sıkıştırabililyorsunuz. Yumuşak tavan 15 saniye gibi kısa bir sürede açılırken bu işlem 50 km/s’lik hızlara kadar yapılabiliyor.

Güçlendirilmiş elektrikli sürüş deneyiminin temeli yeni bir elektrikli üniteden geliyor.

BMW i8 için geliştirilen lityum-iyon pil tamamen yeni. Bu elektrik motoruna ilave enerji sağlıyor. Yenilenen elektrik motoru 143 HP güç sunarken yeni BMW i8 Coupe ve yeni BMW i8 Roadster, 105 km / s sadece elektrikli motoru kullanabiliyor. Daha önce bu değer 70 km / s idi. İçten yanmalı motor da tamamen yenilendi ve yine üç silindirli, 1,5 litre. Maksimum gücü ise 170 kW / 231 HP ve maksimum torku da 320 Nm. Daha fazla sportiflik için geliştirilen bu motorun sesi de daha sportif. Elektrik ve içten yanmalı motor tarafından ortak olarak üretilen Sistem gücü şimdi 275 kW / 374 HP.

Yeni BMW i8 Roadster, 0’dan 100 km/s’ye 4.6 saniyede ulaşıyor.

Maksimum hızı elektronik olarak 250 km / s

Plug-in hibrid araçların AB test verileri; kombine yakıt tüketimi 100 km’de için 1,9 litre

100 kilometre başına elektrik tüketimi ise 14.5 kWh.

 

Diğer Yazılar

BMW iX, en zorlu yol ve soğuk hava koşullarında test ediliyor

admin

Hem Verimli Hem Güçlü Yeni Macan

Skoda 2026’ya kadar üç yeni elektrikli sunacak

Ahmet Armağan