BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
BMW YENİLİK

Yeni BMW 8 Serisi Coupe göz kamaştırıcı görünümüyle geri döndü

 
Yeni BMW 8 Serisi Coupe’nin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Bavyeralı premium otomobil üreticisinin sansasyonel spor otomobillerinin uzun tarihi ve mevcut model özellikle lüks coupeler arasına bomba gibi bir giriş yapıyor. 
 
Yeni BMW 8 Serisi Coupe; performans, duygusal tasarım, son teknoloji lüks ve gelişmiş donanım özellikleriyle dikkati çekiyor. 
 
 
Yeni BMW 8 Serisi Coupé’nin sürüş dinamikleri için; geliştirme sürecinde vücut, sürüş ve süspansiyon çevikliği ve hassasiyetini en üst düzeye çıkarmak için otomobil titizlikle tasarlandı. 
 
Ve sonucunda da yüksek profilli bir spor otomobilin egemenliğinde müthiş bir coupe ortaya çıktı.
Akıllı dört tekerlekten çekiş ile güçlü motorlar kombine edildi. BMW xDrive ve BMW EfficientLightweight ölçüleri birleştirildi. Otomobil kendini BMW M8 GTE ile FIA WEC ve IMSA WeatherTech SportsCar’da dayanıklılık yarışları şampiyonasında (IWSC) ispatladı.
 
 
Model yelpazesinin en üstünde BMW M850i ​​xDrive Coupe bulunuyor. (Yakıt tüketimi kombine: 10,5 – 10,0 l / 100 km; CO 2 emisyonları kombine: 240 – 228 g / km *),
 
Yeni geliştirilmiş 390 kW / 530 hp 4.4 lt turbo V8 benzinli motor 850’nin kalbinde yer alıyor. Ayrıca BMW 840d xDrive Coupé (kombine yakıt tüketimi: 6,2 – 5,9 l / 100 km; CO 2 emisyonu: 164 – 154 g / km *)
yüksek torklu sıralı altı silindirli 320 hp’lik motoruyla dizel seven sürücüleri etkileyecek. 
 
 
BMW M850i ​​xDrive Coupe sıfırdan 100 km / s’ye sadece 3,7 saniyede çıkıyor. 
 
BMW 8 Serisi Coupé’nin dış tasarımı, modern bir yorumuna sahip. Sportif estetik bir görünüm ile uyum içinde. Üretim modeli bu nedenle beklentileri karşılıyor.
 
BMW 8 Serisi Coupe, 4843 milimetre uzunluğunda, 1902 milimetre genişliğinde ve 1341 milimetre yüksekliğinde. 2822 milimetrelik bir dingil açıklığı ile birlikte, iki kapılı olarak üretiliyor. 
 
 
Otomobilin modern ve azaltılmış tasarım dili içerde de devam ediyor. Lüks bir ambiyans. Aynı zamanda, uzunlamasına yönlendirmeye sahip bir görünüm kabinde kullanıcıyı karşılıyor. Çizgiler ileriye doğru gidiyor ve böylece sportif sürüşü destekliyor. Şeffaf yüzey tasarımı, yüksek kaliteli malzemeleri etkin bir şekilde sunuluyor.
 
 
Yeni geliştirilen spor koltuklar, deri ile standart olarak geliyor. Ayrıca kapı parapetleri ve gösterge paneli
deri versiyonda Walknappa standart donanımda yer alıyor. Arkadaki iki koltukta oturma pozisyonu yetişkinler için yeterli alana sahip. 
 
 
Yeni BMW 8 Serisi Coupé’de erk olarak yüksek kaliteli isteğe bağlı ekstralar yer alıyor. BMW Ekran Tuşu, seçenekli telefon, Kablosuz Şarj, koltuk soğutma, Bowers & Wilkins Diamond Surround ses sistemi gibi modele özgü lüks donanımlar yer alıyor. 
 
 
 
 
 

Diğer Yazılar

Test: BMW 218i Coupe

admin

Yeni Infiniti Q60, coupe ruhunu geri getiriyor

Ahmet Armağan

Honda CL250 modelini 188 bin 500 TL’den satışa sundu

Ahmet Armağan