BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
BMW Genel OTOMOBİL

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe hangi fiyattan satışa sunulacak?

BMW’nin kompakt segmentteki en yeni temsilcisi Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé 295.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda BMW tutkunlarının beğenisine sunulacak. Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé, 14 Mart itibariyle Türkiye’de yollarla buluşacak. İç mekânda sunduğu geniş ve fonksiyonel yaşam alanı ve teknolojik özellikleri ile segmentinin en dikkat çekici modellerinden biri.

2020 BMW 2 Gran Coupe

BMW 2 Serisi Gran Coupé’de 1.5 litre hacminde 3 silindirli dizel ve benzinli motor seçenekleri yer alıyor.

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe hangi motor seçenekleri ile satışa sunulacak?

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe, Türkiye’de biri benzinli diğeri dizel olmak üzere 3 silindirli iki farklı motor seçeneği ile satışa sunuldu. BMW EfficientDynamics ailesinin en son üyesi olan bu verimli motorların ilkini 116 HP güç ve 270 Nm tork üreten BMW 216d Gran Coupé oluşturuyor.

BMW 218i Gran Coupé’deki 1.5 litre hacmindeki benzinli motor seçeneği ise 5.2 litreye kadar inen karma yakıt tüketimine sahip. 140 HP güç ve 220 Nm sunarak 0’dan 100’e 8.7 saniyede ulaşıyor.

Tüm motor seçeneklerinde 7 ileri çift kavramalı Steptronic şanzıman standart olarak sunuluyor. Yeni BMW 2 Serisi GranCoupé’nin zirvesini ise M235i xDrive temsil ediyor.

2020 BMW 2 Gran Coupe

BMW M235i xDrive dört tekerlekten çekiş sistemi, mekanik Torsen sınırlı kaydırmalı diferansiyel sistemine sahip. M Sport direksiyon kutusu ve M Sport frenleri ile serinin en güçlü versiyonunu oluşturuyor. 8 ileri Steptronic şanzımanın görev yaptığı bu versiyonda en hızlı kalkışın yapılmasına yardımcı olan Launch Control modu da bulunuyor.

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe’de sunulacak paket seçenekleri ve donanım özellikleri neler?

Türkiye’de ilk etapta First Edition Sport Line, First Edition Luxury Line ve First Edition M Sport tasarım seçenekleri olmak üzere, ayrıca opsiyonel olarak tercih edilebilen Executive donanım paketiyle BMW tutkunlarına sunulacak.

İlave olarak, standart olarak sunulan özellikler arasında Sürüş Asistanı, Park Asistanı, Geri Sürüş Asistanı, Panoramik Cam Tavan, Elektrikli ve Hafızalı Sürücü Koltuğu, İç ve Dış Ayna Paketi gibi özellikler yer alacak.

Executive pakette ise BMW Live Cockpit Professional, Apple CarPlay, HiFi Ses Sistemi ve Kablosuz Şarj Sistemi gibi donanımlar satın alınabilecek.

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe fiyat listesi

Diğer Yazılar

Shelby GT350R’ın sesini dinleyin!

Nissan Kicks geliyor!

Ahmet Armağan

Hyundai Tucson’a 2018 makyajı

Ahmet Armağan