Audi

Yeni Audi RS6 artık daha da agresif

Yeni Audi RS6 Avant’ın dış tasarımı yalnızca RS’e özel parçalardan üretilmiş. Genişletilmiş tekerlek kemerleri ile her bir tarafta yaklaşık 40 cm (1.6 inç) genişletilmiş gövde, yüksek performanslı Avant’ın atletizmini vurguluyor. RS 6 Avant yeni RS tasarım diline sahip. Singleframe ızgarası içindeki üç boyutlu RS’e özgü petek yapısı parlak siyah renkte. LED farların altında, çarpıcı yeni RS tamponunda yan hava girişleri açılır ve farların alt kenarına kadar uzanıyor.

Karakteristik Avant siluetinin yan profili, uzun ön bölümü, uzun, düz çatı hattı ve düz D sütunları genel görünümü domine ediyor. Etkileyici bir şekilde genişletilmiş çamurluklar, standart quattro dört tekerlekten çekiş sisteminin ipuçlarını veriyor. 

Yeni Audi RS 6 Avant, 4.0 litrelik çift turbo V8 motoru, 600 HP ve 800 Nm tork sunuyor. RS 6 Avant, 3.6 saniyede 0-100 km / s hıza ulaşıyor ve 250 km / s maksimum hıza sahip. ABD’deki güç ve performans özellikleri RS 6’yı ilk kez gireceği bu pazarda son derece popüler hale gelecek. 

Optimize edilmiş vites oranları ve standart sekiz kademeli Tiptronic şanzıman, 4.0 litrelik motorun gücünü quattro daimi dört tekerlekten çekişle yola aktarıyor. Tekerlek seçici tork kontrolü, bireysel tekerlek fren uygulaması ile her aks boyunca ek çekiş sağlayarak tutuşun geliştirilmesine yardımcı oluyor. Quattro spor diferansiyel, dinamik bir sürüş deneyimi sunuyor ve neredeyse tüm torku bir tekerleğe yönlendirebiliyor. Torku arka tekerleklerin her biri arasında aktif olarak bölerek viraj çevikliğini de artırıyor. 

Cockpit

RS adaptif havalı süspansiyon, özellikle RS 6 Avant için üretilmiş. Otomatik seviye kontrolü de dahil olmak üzere çeşitli modlara sahip. RS adaptif havalı süspansiyonun geniş yayılımı, sürücülere uzun mesafeli konfor ve yüksek performans arasında bir seçenek sunuyor.

Static photo Color: daytonagray matt

Ayrıca Dinamik Sürüş Kontrolü olan bir RS spor süspansiyon modu da bulunuyor. Sürücüler sürüş deneyimlerini altı sürüş modu sunan standart Audi drive select sistemi ile özelleştirebiliyor. Konfor, otomatik, dinamik, verimlilik ve doğrudan “RS MODE” kullanılarak etkinleştirilebiliyor ve ayrı ayrı yapılandırılabiliyor. RS’e özgü RS1 ve RS2 modları direksiyon simidi üzerinde yer alıyor. 

Diğer Yazılar

Audi kaynak noktalarını yapay zekayla kontrol ediyor

Ahmet Armağan

Yeni Audi A8’in tüm kontrolleri parmaklarınızın ucunda

Ahmet Armağan

Yeni Audi A7 Sportback (2018) Türkiye’de! Fiyatı ne kadar olacak?

Ahmet Armağan