BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
MOTOSİKLET

Yamaha MT-09 tehditkar görünümüyle dikkati çekiyor

 

Yamaha MT-09 gözlerini asla uyumayan “Japonya’nın Karanlık Tarafı”na dikti!

MT-09 tehditkar görünümü ile Japonya’nın arka sokaklarının karanlık ve gizemli havasını yansıtıyor.

Motosiklet dünyasını temelinden sarsan, güçlü, çevik, yenilikçi ve heyecan verici Hyper Naked yeni MT-09, 2017 yılında daha da dinamik bir görünümle sahnede. Yeni MT-09, agresif yeni stili ve geliştirilmiş teknolojisiyle sınırları zorlamaya ve heyecan peşinde koşan sürücülere ilham vermeye devam ediyor. MT serisinin yeni aktörü Türkiye genelinde Yamaha bayilerinde yerini aldı.

Tehditkâr çift gözlü LED far, dinamik yeni stil, A&S debriyaj ve gelişmiş elektronik aksamla donatılan yeni MT-09, MT ailesinin ününü devam ettiriyor. MT-10’un ödün vermeyen görünümünden ilham alan MT-09’un radikal yüzü, yeni çift gözlü LED far tasarımıyla motosikletin kuvvetli görüntüsünü ve kompakt, hafif yapısını vurguluyor. Eğimli çift gözlü farların her bir gözünde iki LED ampul bulunuyor. Amortisör boruları boylu boyunca kucaklayan cesur yeni yüz, motosikletin kompakt formunu geliştirerek tehditkar ve ödün vermeyen bir sokak stili yaratıyor. MT-09’un tehditkar görünümünü vurgulamak için yeni çift gözlü farın altına bir çift ince sinyal lambası eklendi. Farın kıvrımlarına uyum sağlayan, karizmatik yeni görünümünün gücüne güç katıyor. 2017 modelinde çok işlevli göstergeler yeni far tertibatına yaklaştırılarak yekpare bir yapı yaratıldı ve dönüş sinyalleri de radyatörün yanına alındı.

Ultra kompakt arka kısım

Ultra kompakt yeni arka kısım tasarımı, MT-09’un sportif Hyper Naked duruşunu güçlendiriyor ve motosikletin agresif görünümünü geliştiriyor. 2017 modelinin yukarı doğru eğimli alt şasisi 30 mm kısaltıldı. Hafiflik ve çeviklik hissi uyandırmak için ise yukarı kıvrımlı kısa kuyruk gövdesine yeni yan ızgaralar eklendi. Bu kusursuz Hyper Naked modeline farklı ve dinamik bir görünüm kazandırmak amacıyla göz alıcı arka kısma 3 boyutlu yeni LED arka stop entegre edildi. Arka stopun iki uçlu tasarımı yukarıdan bakıldığında “M” harfi oluşturuyor. MT-09’un eskisine göre daha düz ve 5 mm daha yüksek olan yeni tasarımlı selesi, sürücünün fren yaparken, viraj alırken ve hızlanırken aynı sürüş pozisyonunda kalmasını sağlamak için özel olarak şekillendirildi.

Destekli ve Kaydırmalı (A&S) debriyaj

2017 MT-09’da performansı geliştiren en önemli değişikliklerden biri de genel spor sürüş deneyimini geliştiren ve MT-09 sürücülerine birkaç gerçek avantaj sunan yeni A&S debriyajın kullanılması oldu. Özel olarak tasarlanan destekli ve kaydırmalı kamlar ve optimum dereceli yeni yaylardan oluşan A&S debriyaj, ilk kalkışta ve hızlanma sırasında daha güçlü bir şekilde devreye giriyor.

Hızlı Vites Değiştirme Sistemi (QSS)

MT-09 güçlü ve doğrusal torku, kompakt boyutları ve çevik şasisiyle en iyi sürüş deneyimini yaşatmak için geliştirildi. Standartları değiştiren Hyper Naked modeli, 2017 yılı için sürücülerin debriyaj kullanmadan daha hızlı ve daha yumuşak vites yükseltmesini sağlayan Hızlı Vites Değiştirme Sistemiyle (QSS) donatıldı. Tasarımı ödüllü YZF-R1’de bulunan sistemle aynı olan bu yeni mekanizma, vites çubuğu üzerindeki sensörle vitesin yükseltildiğini algıladığında tahrik torkunu anlık olarak iptal ediyor; böylece vites değiştirirken daha verimli ve heyecan verici bir hızlanma performansı sunuyor.

Yüksek teknik özelliklere sahip ön süspansiyon

Yeni MT-09 ayrıca yüksek teknik özelliklere sahip ön süspansiyon sistemiyle donatıldı. Tersine çevrilmiş 41 mm çatallardan sol çatal borusuna yeni sıkıştırma sönümleme ayarlayıcısı eklenirken, sağ borudaki mevcut geri tepme işlevi korundu. Sıkıştırma ve sıçrama mekanizmalarının ayrı çatal borularına yerleştirilmesi hidrolik yağının akış hızının optimize edilebilmesini sağlayarak daha fazla ayar imkanı ve daha istikrarlı bir performans sunuyor.

Yeniden tasarlanmış susturucu

2017 MT-09, çift gözlü farından yan radyatör kanatçıkları ve kompakt arka kısmına kadar her yönüyle gerçek bir kuvvet, kompaktlık ve çeviklik hissi uyandırıyor. Yamaha’nın ayrıntılara verdiği önemin altını çizmek amacıyla susturucu bile 2017’de yeni bir çehreye kavuştu. Susturucunun düzleştirilmiş yüzeyi ve yeni arka kapağı, MT-09’un kompakt gövdesine ve mekanik güzelliğine katkıda bulunuyor.

Kompakt ve hafif 850cc, 3-silindirli motor

MT-09’un kompakt ve hafif 850cc, 3-silindirli motoru, bu Hyper Naked modelinin sürmesi heyecan verici ve bağımlılık yaratıcı bir motosiklet olmasındaki temel etken. Dövme pistonlar ve dengelenmiş silindirlerle donatılan bu özel çapraz teknolojili motor, motosikletin heyecan verici ve cazip karakterinin temel bir parçası olan yalın ve doğrusal tork yelpazesini tüm genişliğiyle MT-09 sürücüsünün emrine sunuyor. Yeni A&S debriyaj ve QSS ile donatılan 2017 MT-09’un motoru, EU4 ile tamamen uyumlu olarak üretildi.

MT-09’un Önemli Özellikleri:

Yeni stilli, çift gözlü, LED far

6 LED’li sinyal lambaları

30 mm daha kısa arka kısım ve entegre 3D stop lambası

Baştan tasarlanan, daha düz ve 5 mm yüksek sele

Arka çamurluk / tek taraflı bağlantıya sahip plaka tutucu

Destekli ve Kaydırmalı (A&S) debriyaj

Hızlı Vites Değiştirme Sistemi (QSS)

Daha yüksek teknik özelliklere sahip ön süspansiyon

Düz susturucu yüzeyi ve yeni stilli arka kapak

Far tertibatına entegre göstergeler

Radyatör tarafı kanatçıklar ve daha büyük hava girişleri

Radyatör arkasına yerleştirilen ön dönüş sinyalleri

Renkler

Night Fluo

Yamaha Blue

Tech Black

Diğer Yazılar

Borusan Oto, BMW Motosiklet Satışını Katladı

Honda’nın efsane scooter modeli Activa125 yeniden Türkiye’de

Ahmet Armağan

Hepsiburada.com’da 9 taksitle Kymco motosiklet!

admin