BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
OTOMOBİL Volvo YENİLİK

Volvo, yeni SUV XC40’ı Milano’da tanıttı

Yeni XC40, Volvo Cars’ın yeni modüler araç mimarisi (CMA) üzerinde üretilen ilk modeli. Tam elektrikli modeller de dahil olmak üzere 40 serisindeki diğer yeni otomobiller onu takip edecek.

Volvo Cars Başkan ve CEO’su Hakan Samuelsson, “XC40, bizim ufak SUV segmentine ilk girişimiz. XC40, Volvo markasına olan beğeniyi artıracak ve onu yeni bir yöne doğru itecek” dedi. “XC40’ı, Volvo modelleri arasındaki taze, yaratıcı ve seçkin bir yeni üye olarak görüyoruz. Bu yüzden XC40’ı burada Avrupa’nın moda, sanat, tasarım ve yaşam stili merkezlerinden biri olan Milano’da tanıtıyoruz”

XC40 teknoloji alanında, yeni 90 ve 60 serisi otomobillerde yer alan ödüllü güvenlik, bağlantı ve eğlence-bilgilendirme teknolojilerini ufak SUV segmentine de getiriyor.

Bu yeni teknolojiler XC40’ı pazardaki en donanımlı ufak premium SUV yapıyor. XC40’ta yer alan güvenlik ve sürücü yardım özellikleri arasında Volvo Cars’ın Pilot Assist Sistemi, City Safety, Yoldan Çıkma Önleme ve Engelleme, fren desteği ile Kavşak Uyarısı ve sürücülerin dar park alanlarında manevra yapmalarını kolaylaştıran 360 derece kamera özelliği yer alıyor. 

XC40, ayrıca otomobil içerisindeki depolamaya da sıra dışı bir yaklaşım getiriyor. Zekice tasarlanmış iç dizayn, XC40 sürücüsüne, kapı içlerinde ve koltuk altlarındaki alanlar, şarj ünitesine sahip özel bir telefon bölümü, ufak çantalar için katlanabilen bir askı ve tünel konsolunda boşaltılabilir bir çöp kutusu da dahil olmak üzere fonksiyonel birçok depolama alanı sunuyor

XC40 üretim anından itibaren D4 dizel ya da T5 benzinli dört silindirli Drive-E motorlar ile sunuluyor. Hibrit ve tam elektrikli olan diğer motor opsiyonları ise daha sonra sunulacak.

XC40’ın üretimi Kasım ayında, Belçika’nın Ghent şehrinde yer alan Volvo Cars fabrikasında başlayacak; Türkiye’de pazara sunulması 2018 yılının ilk çeyreğinde planlanıyor.
 

Diğer Yazılar

TEST: BMW M 550d xDrive Deneyimi

Dünyada Yılın Otomobilleri Ödülleri’nde Porsche Taycan’a çifte ödül

admin

Volkswagen ID. LIFE konseptini tanıttı

Ahmet Armağan