Otomobilkolik
Citroen SEKTÖREL SONDAKIKA YENİLİK

Türkiye, Fransa’dan Sonra Citroën’in En Büyük İkinci Pazarı Oldu

Mart ayında gerçekleştirdiği 5 bin 348 adetlik satışla Türkiye’deki en yüksek performansa ulaşan Citroën Türkiye, kendi satış rekorlarını kırmaya devam ediyor.

Mayıs ayında 8 bin 528 adetlik satışa ulaşarak açık ara kendi rekorunu tazeleyen Citroën Türkiye, globalde satış sıralamasında Fransa’nın ardından ikinci sıraya yükseldi. Türkiye otomotiv pazarının mayıs ayında, 2022’nin aynı ayına göre yüzde 70,9 büyüdüğünü söyleyen Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, “Citroën markasının Türkiye’de satışları ise aynı dönemde yüzde 581 büyüdü.

Mayıs sonu itibari ile 5 aylık sonuçlara baktığımızda ise Türkiye pazarı yüzde 60.5 büyürken biz Citroën olarak yüzde 130 büyüdük ve toplamda 24 bin 16 adetlik satışa ulaştık” dedi. Sadece binek otomobilde değil ticari araçta da kayda değer bir büyüme gerçekleştirildiğini ifade eden Selen Alkım, “Mayıs ayında satışlarımızın yüzde 34’ü 2 bin 921 adetle ticari araçlardan oluştu. İlk 5 ayda ticari araç pazarı yüzde 130 büyürken biz yüzde 300 büyüdük. Marka olarak bulunduğumuz her segmentte satışlarımızı artırdık” diye konuştu.

Diğer Yazılar

Hyundai IONIQ Hybrid Türkiye’de

Ahmet Armağan

Müşteri deneyimini yöneten en iyi marka Peugeot oldu

Ahmet Armağan

İşte yeni Mazda CX-5