Otomobilkolik
OTOMOBİL Toyota YENİLİK

Toyota’nın arazi canavarı yeni Land Cruiser tanıtıldı

Toyota, 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda 65 yılı aşkın off-road mirasının temsilcisi Land Cruiser’ı yeni haliyle ilk kez Frankfurt’ta beğenilere sundu. Toyota’nın 1951 yılından bu yana kalite, dayanıklılık ve güvenilirlik konusunda simgesi haline gelen Land Cruiser, 190’dan fazla ülkede satışı gerçekleştiriliyor. Land Cruiser, tüm dünyada en sağlam ve en güvenilir 4×4 olma iddiasını güçlü bir şekilde sürdürüyor.

Yeni Land Cruiser, modern ve daha dikkat çekici dış tasarımın yanı sıra, daha sofistike, ve yüksek kaliteli kabiniyle üst düzey konfor sunarken,  şimdi her türlü yol koşulunda dinamik yetenekleriyle de bir adım öne çıkıyor.

Yeni Land Cruiser’ın dış tasarımı, aracın artan çevikliğini gösterecek şekilde tasarlandı. Land Cruiser’da farlar ve soğutma kanalları, maksimum koruma ile maksimum su geçiş derinliği sağlayacak şekilde yeniden geliştirildi. Güç ünitesi ve diğer fonksiyonel parçalar iyi bir şekilde koruma altına alınırken, araç en zorlu arazi şartları için kısa bir dönüş çapı ve tüm koşullara uygun yüksekliğe sahip olacak şekilde oluşturuldu.

Toyota’nın Frankfurt’ta tanıtımını gerçekleştirdiği Yeni Land Cruiser, üç farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak. 177 HP güç üreten 2.8 D-4D turbo dizel ile birlikte benzinli motor seçenekleri arasında 161 HP güce sahip 2.7 VVT-i ve 249 HP güç üreten 4.0 VVT-i yer alacak.

Diğer Yazılar

Renault Sport imzalı Megane R.S. ve Clio R.S. yenilendi

Ahmet Armağan

Toyota RAV4 tarihçesi

admin

Toyota, 2021 Dakar Rallisi için dört yeni Hilux hazırladı

Ahmet Armağan