BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Genel Nissan OTOMOBİL TEST SÜRÜŞLERİ

TEST: Nissan Navara 2.3 dCi 4X4

Nissan Navara, pick-up denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri. Geçmişteki başarılı satış rakamları, markanın dört tekerlekten çekiş başarısı onun her zaman tercih edilebilir bir model olmasını sağladı.

Nissan Navara, hem şehir içindeki aile kullanımda hem ticari kullanımda hem de arazi şartlarındaki sınıfının en iddialı modellerinden biri. Diğer bir deyişle, bu üç başlık altındaki tüm beklentileri karşılıyor. 

Öncelikli olarak tüm pick-up’lar artık çok daha estetik bir görünüme sahip. Geçmişte bir kamyonetten farksız olan bu araçlar, artık çok daha şık, dikkat çekici ve keyif veren arazi araçları görünümündeler. 

Peki kullanışlılık konusunda Navara size neler verebiliyor? Bir kere 5.3 metrelik boyu sayesinde hem iç mekanıyla hem de yükleme alanıyla iddialı. Arka koltuklar 3 yetişkinin zorlanmadan oturabileceği yaşam alanı sunuyor. Taşıma kapasitesi de tam bir ton. Yani Navara hem binek hem de ticari kullanıcıların beklentilerine kesinlikle iyi cevap verebilecek özelliklere sahip.

Binek Nissan modellerinden tanıdığımız Çevre Görüş Sistemi (Around View Monitor) artık Navara’da da yer alıyor. Ki böylesine büyük boyutlara sahip bir araç için bu sistem, şehir içi için çok kullanışlı bir özellik. 

 Bu sayede Navara’yı hem park etmek anlamında kolaylık yaşarken hem de arazi kullanımında aracın dört bir yanını görebiliyor olmanız sizin güvenliğiniz ve aracın sağlığı için son derece önemli bir opsiyon.

Navara’nın kaputu altında 2.3 litrelik turbo beslemeli dizel bir motor kullanılıyor. Bunun iki farklı motor seçeneğiyle satın alabiliyorsunuz; 190 HP güç ve 450 Nm tork üreten serinin üst versiyonu sadece 7 kademeli otomatik şanzıman ve 4 tekerlekten çekiş sistemiyle alınabiliyor. Motorun gücü gayet iyi, bunu hem otoyolda hissediyorsunuz hem de arazi kullanımında size verdiği çekişle gerçekten çok iyi değerler sunduğunu fark edebiliyorsunuz. Otomatik şanzıman da motorla uyumlu bir şeklide çalışıyor. İsterseniz vitesleri vites kolu üzerinden manuel olarak da değiştirebiliyorsunuz.

Sınıfında ilk defa çok noktadan bağlantılı arka aksın kullanıldığı Navara hem yük taşıyabildiği gibi hem de zıplamayan karoseri neticesinde konforlu yolculuklar sunabiliyor.

Bu anlamda Navara için ehlileşmiş diyebiliriz. Asfalt üzerinde iyi işler ortaya koyduğu gibi asfalt dışına çıktığı zaman da Navara adeta bir keçi gibi ilerliyor. Özellikle karlı zeminlerde kullanma fırsatı bulduğumuz Navara, kış lastikleriyle birlikte hiçbir engele takılmadan yoluna devam edebiliyor. 

 

Diğer Yazılar

Garajyeri İle Kapıda Duran Aracınızdan Para Kazanın

Tamamen elektrikli Audi e-tron ailesi satılmaya başladı. İşte fiyatlar!

Ahmet Armağan

Geleceğin otomobilleri 2035’te nasıl olacak?

Ahmet Armağan