BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
KİRALAMA OTOMOBİL

Teb Arval Filo Yönetimini Dijital Ortama Taşıdı

TEB_ARVAL_180315jpg

Teb Arval, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de araç filo kiralama yöntemi şirketler tarafından daha çok tercih edilir. Genişleyen filoların yönetimi ve masrafların takibi de bir hayli zorlaşıyor. Operasyonel kiralamada uzman şirket, dijital çözümleriyle bu tip kurumsal ihtiyaçlara karşılık veriyor. Operasyonel kiralama sektöründe teknolojiye olan ihtiyaç artıyor. Operasyonel kiralama sektörünün önde gelen şirketi sürekli artan bu ihtiyacı Smart Experience teknoloji çözümü ile karşılıyor. Filo yöneticilerine kolaylık sağlayacak uygulamalar, sosyal ağlar ve iletişim araçlarından oluşan Smart Experience‘dır. Sürücülerin kurallara uymasını ve trafik kazalarının önlenmesini hedefleyen bir oyunu da içerir.

TEB Arval Platformları

TEB Arval Smart Experience portföyünde filo yöneticilerinin, ihtiyaç duydukları tüm bilgilere erişebilmelerini sağlıyor. Otomotiv dünyasına dair haberler ve sürücülerin işlerini kolaylaştıracak belgeleri içeren Connect internet sitesi yer alıyor. Çözümün bir parçası olan Fleet View platformu ise, harcamaları, egzoz emisyon miktarları ve kontrat süresi başta olmak üzere, filodaki araçların performans ve çevresel etkilerinin anlık olarak takip edilebilmesini sağlıyor. TEB Arval Mobile + ise, filo araçlarını kullanan sürücülerin servis noktalarının coğrafi konumları ve en yakın anlaşmalı servis noktaları gibi bilgilere ulaşabilmeleri de sağlıyor. “Sanal Cüzdanım” işlevini kullanarak araç ruhsatı, ehliyet ve zorunlu trafik sigortası gibi önemli belgelerin dijital kopyalarını güvenli bir şekilde saklayabilmelerini sağlıyor.

TEB Arval’in sunduğu teknoloji çözümleri içerisinde sürücü davranışlarını geliştiriyor. Trafikte kaza oranlarını düşürmeyi amaçlayan TEB Arval Drive Challenge oyunu da bulunuyor. Oyun ivmelenme, hız limitlerine sadakat ve fren kullanımı kriterleri üzerinden sürücünün performansını puanlıyor. Toplanan puanlar sürücülere, sürüş ustalığını simgeleyen rozetler ve ödüller kazandırıyor. Oyunda elde edilen başarı Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden paylaşılabiliyor.

1056677_620x410

TEB Arval’ın Genel Müdürü Luc Soriau, Smart Experience’ın, filo yönetiminde müşterilerine dijital dünyanın kapılarını açtığı görüşünü paylaşıyor. “Filo yönetimi operasyonel açıdan son derece ayrıntılı bir süreç” diyen Soriau, sundukları uygulamalar ve platformlar sayesinde filo yöneticilerinin iş yükünün hafifleyeceğini, maliyetlerin düşeceğini ve trafik kazalarının azalacağını söylüyor. Soriau,  Smart Experience altında yer alan uygulamalardan TEB Arval Mobile +, Connect ve Drive Challenge’ı müşterilerimize sunmaya başladık. Fleet View platformunu da yakın zamanda kullanıma sunacağız” diye ekliyor.

Diğer Yazılar

Hyundai i30 Fastback satışa sunuldu

Ahmet Armağan

Türkiye’de trafiğe kayıtlı araç sayısı 22 milyon’a yükseldi

Ahmet Armağan

INFINITI Q30’da benzersiz sıfır faiz fırsatı