BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
OTOMOBİL SEKTÖREL Skoda

Skoda Yeti, Üretimde 500 Bin Adedi Geride Bıraktı

skoda-yeti-500bin-adet

Skoda Yeti, Çek üretici Skoda’nın ilk SUV modeli olarak bilinir. Yeti, Üretimde 500 bin adedi geride bıraktı. Dünyanın en popüler SUV modelleri arasında yerini alan Yeti’nin 500 bininci örneği, geçtiğimiz günlerde bantlardan indirildi. Avrupa pazarlarının yanı sıra Çin’de de beğeni toplayan Yeti, Türkiye’de ise 9 bin adede yaklaşan satışıyla sınıfının önemli oyuncuları arasındaki yerini aldı.

Skoda’nın Kvasiny tesisinde banttan inen kırmızı renkli Yeti Monte Carlo, markanın bu sınıftaki başarısının da simgesi oldu. Markanın ilk kez 2009 yılında üretimine başladığı Yeti, o günden itibaren Avrupa’nın yanı sıra uluslararası pazarlarda da büyük beğeniyle karşılandı. Kvasiny’nin yanı sıra Rusya’da ve Çin’de de üretimi yapılan Yeti, 2013 yılında geçirdiği yenilenme operasyonu sonrasında yenilenen iç mekanı, gelişmiş bilgi ve eğlence sistemleri, “akıllıca” unsurları barındıran pratik özellikleri, yüksek fonksiyonelliğinin yanı sıra geliştirilmiş motor ve vites kutusu kombinasyonlarıyla başarısını bir adım daha öteye taşıdı.

Önden çekişli ve 4×4 versiyonlara sahip olan Yeti, Türkiye’de de sınıfının önemli oyuncuları arasında yerini almakta gecikmedi. Şu ana dek Türkiye’de 8 bin 860 adet Yeti modeli yola çıktı. Skoda Yeti, 58 bin 700 TL’lik başlangıç fiyatına sahip. 1.2 lt benzinli manuel ve 1.4 lt TSI DSG vites kutusu seçenekleriyle satışa sunuluyor.

Diğer Yazılar

Nissan Pulsar Türkiye’de satışa sunuldu

NISSAN Avrupa, 2017 yılını rekorla kapattı

Ahmet Armağan

Elektrikli SUV SKYWELL ET5 Türkiye’de. Fiyatı ne kadar olacak?

Ahmet Armağan